×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. augusts, 2016
Drukāt

Atbrīvoti simtiem “Islāma valsts” gūstekņu Sīrijā

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

Teroristu grupējuma “Islāma valsts” kaujinieki atbrīvojuši simtiem mierīgo iedzīvotāju, kurus sagrāba, bēgot no Menbižas Sīrijas Alepo provincē, un izmantoja kā dzīvo vairogu, sestdien paziņoja ASV atbalstītā kurdu un arābu alianse un novērotāji.

Avots Sīrijas Demokrātiskajos spēkos paziņoja, ka daļai sagūstīto mierīgo iedzīvotāju izdevies aizbēgt, bet pārējie tikuši atbrīvoti.

Civilistu atbrīvošanu apstiprināja arī Londonā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR).

Iepriekš tika ziņots par 2000 nolaupītu mierīgo iedzīvotāju.

Pēc divus mēnešus ilgušajām kaujām kurdu vadītie Sīrijas Demokrātiskie spēki (QSD), kas ir ASV atbalstīta kurdu-arābu alianse Sīrijas ziemeļos, piektdien paziņoja, ka Menbiža ir atbrīvota no džihādistiem.

“Islāma valsts” Menbižu ieņēma 2014.gadā.

QSD jau pagājušajā nedēļā padzina lielāko daļu “Islāma valsts” kaujinieku no Menbižas, bet daļa noturējās un izrādīja sīvu pretestību. Tomēr piektdien viņi pameta pilsētu, aizvedot sevi līdzi gūstekņus. Islāmisti dodas uz Džerābulusu, kas atrodas pie Turcijas robežas.

SOHR ziņoja, ka islāmisti nolaupījuši pilsētas iedzīvotāju automašīnas, piespieduši cilvēkus sakāpt tajās, un tad aizveduši tos uz Džerābulusu.

“Islāma valsts” kaujinieki arī agrāk veikuši masveida cilvēku nolaupīšanas.

Janvārī islāmisti, iekarojot teritorijas Deir ez Zoras provincē Sīrijas austrumos, nolaupīja vairāk nekā 400 civilos iedzīvotājus, tostarp sievietes un bērnus. Vēlāk islāmisti aptuveni 270 no gūstekņiem atbrīvoja.

Cik daudz “Islāma valsts” kaujinieku aizbēguši no Menbižas, nav zināms.

Kurdu Menbižas militārās padomes preses pārstāvis ziņoja, ka QSD izdevies izglābt 2500 cilvēkus, ko islāmisti Menbižā turējuši gūstā.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 280 000 cilvēku.

Sīrijā 27.februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā “Islāma valsts” un “Al Nusra”.

SOHR apkopotā informācija liecina, ka kaujā par Menbižu dzīvību zaudējuši vismaz 437 civilie iedzīvotāji, tostarp 105 bērni. Nogalināti 299 QSD kaujinieki un 1019 džihādisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+