Sports
Ziemas sports

Atceltas Pasaules kausa sprinta sacensības biatlonā1

Foto: AP/Scanpix/LETA

Atceltas svētdien Kenmorā, Kanādā, paredzētās Pasaules kausa septītā posma sprinta sacensības.

Bija paredzēts, ka vispirms plkst.21.20 pēc Latvijas laika desmit kilometru sprintā sacentīsies vīrieši, bet plkst.23.45 uz starta 7,5 kilometru distancē stāsies dāmas.

Tiesa, kā svētdien paziņoja Starptautiskā Biatlona savienība (IBU), pēc žūrijas lēmuma tika nolemts sacensības neaizvadīt. Šobrīd sacensību norises vietu ir skāris pamatīgs auksts, kas ievērojami ietekmējis šī posma gaitu.

Latviju šajās sacensībās bija iecerējuši pārstāvēt Andrejs Rastorgujevs, Aleksandrs Patrijuks, Daumants Lūsa un Baiba Bendika.

Oriģināli kā šī posma noslēdzošās sacensības svētdien bija paredzētas distancē ar kopēju startu, tomēr lielā aukstuma dēļ sacīkstes pārcēla dienu agrāk, turklāt masu starta vietā nolēma aizvadīt sprintu, jo tas sportistiem ir par 10-15 minūtēm īsāks. Tiesa, aukstais laiks atkal ieviesa korekcijas, un sprints tika pārcelts uz svētdienu, bet nu tas atcelts.

Kenmorā temperatūra šonedēļ sasniegusi -25 grādus pēc Celsija. Šī iemesla dēļ vīri 20 kilometru individuālās distances vietā aizvadīja 15 kilometrus, bet dāmām no 15 kilometriem distance tika saīsināta uz 12,5 kilometriem.

Īsā individuālā distance janvārī tika iemēģināta vienā no Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) kausa posmiem. Tā pieaugušajiem ir īsāka nekā ierasts, turklāt par vienu nesašautu mērķi sportisti saņem 45 soda sekundes, nevis vienu minūti. Šādu sistēmu iepriekš izmantoja tikai junioru sacensībās.

Ceturtdien īsajā individuālajā distancē Rastorgujevs ierindojās 23.vietā, kamēr savu dominanci turpināja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē. No pārējiem Latvijas biatlonistiem Daumants Lūsa bija 75.vietā, bet Aleksandrs Patrijuks samierinājās ar 91.pozīciju 94 finišējušo biatlonistu konkurencē.

Savukārt piektdien 4×7,5 kilometru stafetes sacensībās Latvijas sportisti kārtējo reizi tika apsteigti par apli, kamēr pārliecinošu uzvaru guva Norvēģija.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem līderis ar 896 punktiem ir Bē, tālāk ar 596 punktiem ir krievs Aleksandrs Loginovs, bet trešais ar 554 punktiem ir titulētais francūzis Martēns Furkads, kurš Ziemeļamerikā nestartē.

Tikmēr Rastorgujevs ar 206 punktiem ir 28.pozīcijā.

Saistītie raksti

Savukārt sieviešu konkurencē Bendika ceturtdien individuālajā distancē palika 39.vietā, kamēr uzvaru guva norvēģiete Tīrila Ekhofa.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīcijā ir itāliete Doroteja Vīrere, kura guvusi 651 punktu, otrā ar 646 punktiem ir viņas tautiete Lisa Vitoci, kamēr trešo pozīciju ar 540 punktiem ieņem Slovākijas pārstāve Anastasija Kuzmina.

Tikmēr Bendika ar 72 punktiem ir 49.pozīcijā.

LA.lv