×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Atēnu tuvumā atrastajā masu kapā, iespējams, apbedīti senas sacelšanās dalībnieki

Foto: Grieķijas Kultūras ministrijaFoto: Grieķijas Kultūras ministrija

Netālu no Atēnām atrasts antīks masu kaps, kurā apbedītie cilvēki ar dzelzs važās sakaltām rokām, iespējams, bijuši apspiestas sacelšanās dalībnieki, raksta portāls LiveScience.com

Šādu pieņēmumu izvirzījusi Rietumfloridas universitātes bioarheoloģe Kristīna Kilgrova, kas pati pētījumā nebija iesaistīta: “Tās varētu būt 632. gadā pirms mūsu ēras Atēnās notikušā Kilonas apvērsuma dalībnieku mirstīgās atliekas.”

Masu kapu arheologi atklāja, veicot izrakumus apbedījumos Faleronas ostas teritorijā 6,4 kilometrus no Atēnām. Kopumā kapsēta ir 4046 kvadrātmetrus liela, un tajā laikā starp 8. un 5. gadsimtu p.m.ē. apbedīti aptuveni 1500 cilvēku – daļa no tiem jau pieminētie sacelšanās dalībnieki, arī vairāki, kas apbedīti ar seju uz leju, taču atrodami arī gluži parastu Atēnu pilsoņu, tostarp bērnu, apbedījumi, norāda arheologi.

Īpašu pētnieku interesi izraisījuši 80 mirušo skeleti, kas nepārprotami atrodas vienā masu kapā, un no šiem 80 gandrīz pusei – 36 – rokas sakaltas dzelzs važās. Skeletu tuvumā atrodamie māla trauku fragmenti liecina, ka šie cilvēki miruši starp 650. un 625. gadu p.m.ē., preses paziņojumā norāda Grieķijas Kultūras ministrija.

Pašreizējais pieņēmums ir, ka tie varētu būt agrākā olimpiskā čempiona Kilona izraisītas sacelšanās dalībnieki, taču tam nav nekāda cita apstiprinājuma kā vien fakts, ka sacelšanās notikusi šajā laikā.

Kaut arī noslēpumainais masu apbedījums šobrīd izraisījis vislielāko interesi, visa kapsēta kopumā var sniegt ļoti interesantus faktus par parasto grieķu pilsoņu dzīvi gadsimtos pirms antīkās Grieķijas “zelta laikmeta”, uzsvērusi Kilgrova.

“Mums ir ļoti maz ziņu par ļaudīm, kuri nav atrodami vēstures aprakstos,” sacīja Kilgrova, piebilstot, ka parasto pilsoņu dzīves izpēte var daudz atklāt par valsts kopējo stāvokli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+