×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

Atkal apspēlē “Latgales jautājumu”

Foto - LETAFoto - LETA

Savā portālā IMHOclub.lv Jurijs Aleksejevs nu devis vaļu antilatviskajām emocijām – un kā vēl! Atzīmējot Latvijas Satversmes pieņemšanas 90. gadskārtu, viņš, parakņājies arhīvos, nāk klajā ar garu tekstu, kura virsraksts brēktin brēc: “Konstitūcija, kas iznīcināja latgaliešus.” Un zemāk, drusku mazākiem burtiem: “Kā atsevišķu tautu.” 


Šim virsrakstam pa virsu – pāri visai lapai – padomju laika plakāts: “Kolonizatorov – k otvetu!” (Kolonizatorus – saukt pie atbildības!). Mēs redzam, kā dūšīgs afrikānis, arābs un eiropietis metas virsū britu tipa vīriņam ar baltu kolonista ķiveri galvā.

Tik primitīvi viss sastiķēts, pat Gebelss rīkotos smalkāk.

Aleksejevs sniedz citātus no Satversmes sapulces sēžu protokoliem, pavadot tos ar ņirdzīgām piezīmēm. Pieminējis noraidīto deputāta Fr. Kempa iesniegumu par latgaļu izloksnes statusu, Aleksejevs visam uzliek kroni ar šādu secinājumu: “Lūk, tā sākās latviešu “demokrātiskā” valsts. Ar balsu vairākumu pašapmierinātais “bydlo” (tulkojumā – pūlis, bet ar lamuvārda pieskaņu. – F. G.) atcēlis veselu valodu. Un ko tad mēs pēc tam no viņiem sagaidām?”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+