×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. novembris, 2015
Drukāt

Milānā atklāj velonomu bērniem

"Bikemi"  publicitātes foto"Bikemi" publicitātes foto

Itālijas pilsētā Milānā septembra beigās atklāta valstī pirmā velosipēdu noma bērniem, vēsta “The Local”. Lai vecāki kopā ar saviem bērniem varētu vizināties pa ielām un apskatīt pilsētas skaistākās vietas, Milāna attīstījusi savu velosipēdu nomas tīklu, kas zināms kā “BikeMi”, izīrējot divriteņus arī bērniem.

Milānā jau vairākus gadus sekmīgi darbojas velosipēdu noma pilsētas viesiem un iedzīvotājiem. Dzeltenie velosipēdi pilsētas ielās ir kļuvuši par tās neatņemamu sastāvdaļu. Tagad lielajiem velosipēdiem pievienojušās mazākas – spilgti dzeltenas – kopijas. Atšķirībā no pieaugušo, bērnu velosipēdu nomas piedāvājumā ir arī zila ķivere, kas pasargās bērna galvu, ja gadīsies krist.

Pirmais velosipēdu nomas punkts bērniem no piecu līdz vienpadsmit gadu vecumam atvērts Pils laukumā blakus pieaugušo velosipēdu nomai. Pagaidām Milānā ir tikai viena velosipēdu nomas stacija, kurā braucamrīkus izīrē arī bērniem. Tajā ir pieejami divdesmit bērnu divriteņi. Pilsētas administrācija norāda – ja šis projekts būs veiksmīgs, velosipēdu nomas punktu daudzums tiks palielināts. Līdz šā gada beigām bērnu velosipēdu īre būs bezmaksas.

Milāna nav pirmā pilsēta Eiropā, kura rūpēs par vidi īrei piedāvā velosipēdus arī pašiem mazākajiem pilsētas viesiem un iedzīvotājiem. Pērn šādu projektu realizēja Parīzē. Šobrīd Francijas galvaspilsētā pieejami 300 velosipēdi bērniem, tostarp līdzsvara riteņi pašiem mazākajiem braucējiem un velosipēdi ar papildu atbalsta ritentiņiem drošākai braukšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+