×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Atklās fotogrāfes Gunas Oškalnas-Vējiņas jubilejas izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 23. aprīlī, plkst.16 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smilģa Teātra muzejā tiks atklāta fotogrāfes Gunas Oškalnas-Vējiņas jubilejas izstāde “Gunas sešdesmit foto spēles ar aktieriem”.

Kā aģentūru LETA informēja muzeja pārstāve Anna Sirmā, svinot savu jubileju, Oškalna-Vējiņa Teātra muzeja apmeklētājiem piedāvā fotogrāfiju sēriju, kurā ir atlasīti spilgtākie foto mirkļi ar aktieriem.

Izstādē apskatāmas 60 fotogrāfijas, kur aktieri ir redzami kā spēlmaņi, aktieru dubultportreti un kadri no apbalvošanas ceremonijas “Spēlmaņu nakts”. Īpaši šai izstādei ir atlasītas fotogrāfijas, kuras ir veidotas, ietekmējoties no Eduarda Smiļģa daiļrades.

“Katrs mēs pildām savu lomu. Manā dzīves spēlē ienākuši ir īstie teātra dzīves spēlētāji. Un šī izstāde ir atskaite par mūsu dzīves spēli. Dzīve ir skaista jebkurā vecumā, ir tikai jābauda savējie gadi,” par jubilejas izstādi izsakās fotogrāfe.

Fotogrāfe Oškalna-Vējiņa savus darbus pirmo reizi izstādījusi 1981. gadā izstādē “Es neesmu burve, es tikai mācos”, kur jau bija apskatāmas viņas pirmās fotogrāfijas ar aktieriem, dažādu žanru māksliniekiem un komponistiem. Par sev nozīmīgām izstādēm fotogrāfe uzsvērusi 1993. gadā notikušo “100% DABA”, 2003. gadā notikušo “Ticība. Cerība. Mīlestība.”, 2006. gadā Raimondam Paulam veltīto izstādi “Vajag tikai rakt…”. Par godu Latvijas 90. gadu jubilejas svinībām un Brīvības pieminekļa autora Kārļa Zāles 120 gadu atcerei 2008. gadā tika atklāta pirmā izstāde “Piemineklis Brīvībai” un otro reizi – 2010. gadā – izstāde atklāta Brīvības pieminekļa 75 gadu jubilejas pasākumu laikā.

Tāpat māksliniece iesaistās dažādos starptautiskos projektos – 2005. gadā un 2007. gadā viņa piedalījusies Amerikas latviešu Mākslas dienā, viņas darbi ir bijuši izstādēs Slovākijā, Francijā, Lielbritānijā, Portugālē un Krievijā, kā arī kopš 1995. gada viņa ir fotostudijas “Vidze” vadītāja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+