Mobilā versija
-3.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
13. jūnijs, 2012
Drukāt

Atklās UNESCO zīmi

14. jūnijā Tukuma pilsētas vēstures muzejā “Pils tornis” notiks UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautās nominācijas “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss” atpazīstamības zīmes atklāšana, klātesot UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretārei Dagnijai Baltiņai.

 

Tukuma muzejs ir pirmais muzejs Latvijā, kas saņem UNESCO atpazīstamības zīmi. UNESCO Latvijas nacionālā komisija to ir iecerējusi izvietot visās atmiņas institūcijās, kas glabā programmā “Pasaules atmiņa” iekļauto dokumentāro mantojumu.

Tukuma muzeja krājumā atrodas divas no 19 Sibīrijā rakstītajām vēstulēm uz bērza tāss, pārējās atrodas sešos citos Latvijas muzejos – Latvijas Okupācijas muzejā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā, Daugavas muzejā, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā un Talsu novada muzejā. Attēlā: UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas Nacionālajā reģistrā iekļautās nominācijas “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss” atpazīstamības zīme.

 

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+