Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
13. jūnijs, 2012
Drukāt

Atklās UNESCO zīmi

14. jūnijā Tukuma pilsētas vēstures muzejā “Pils tornis” notiks UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautās nominācijas “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss” atpazīstamības zīmes atklāšana, klātesot UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretārei Dagnijai Baltiņai.

 

Tukuma muzejs ir pirmais muzejs Latvijā, kas saņem UNESCO atpazīstamības zīmi. UNESCO Latvijas nacionālā komisija to ir iecerējusi izvietot visās atmiņas institūcijās, kas glabā programmā “Pasaules atmiņa” iekļauto dokumentāro mantojumu.

Tukuma muzeja krājumā atrodas divas no 19 Sibīrijā rakstītajām vēstulēm uz bērza tāss, pārējās atrodas sešos citos Latvijas muzejos – Latvijas Okupācijas muzejā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā, Daugavas muzejā, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā un Talsu novada muzejā. Attēlā: UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas Nacionālajā reģistrā iekļautās nominācijas “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss” atpazīstamības zīme.

 

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (22)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+