Kultūra
Mūzika

Atklāts ikgadējais konkurss “Ineses Galantes talanti”0

Foto: Evija Trifanova, LETA

“Ineses Galantes fonds” un “Rietumu bankas labdarības fonds” izziņojis ikgadējā klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursa “Ineses Galantes talanti” atklāšanu.

Piedalīties prestižajā konkursā aicināti Latvijas vokālisti un mūziķi, kas spēlē taustiņinstrumentus, stīgu, pūšaminstrumentus vai sitaminstrumentus.

Video pieteikumi un anketas jāiesniedz konkursa oficiālajā vietnē līdz 10. martam. Pieteikumus var iesniegt arī iepriekšējo gadu konkursu laureāti un dalībnieki. Piedalīšanās ir bez maksas.

Konkurss notiks divās kārtās: pirmajā kārtā žūrija vērtēs dalībnieku video pieteikumus – tieši šis formāts noteiks, kuri izpildītāji iekļūs finālā un cīnīsies par konkursa balvām. Konkursa finālisti tiks paziņoti 25. martā.

No 1. aprīļa projekta oficiālajā vietnē sāksies publikas balsojums, kas noteikt uzvarētāju nominācijā “Publikas simpātija”. Konkursa otrais, noslēguma posms un laureātu apbalvošana notiks 12.maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Tradicionāli projektu atbalsta “Rietumu bankas labdarības fonds”. Pateicoties ražīgai konkursa patroneses, pasaulē populārās operdziedātājas Ineses Galantes un fonda valdes priekšsēdētājas Ingas Šīnas sadarbībai, konkurss Latvijai un pasaulei atklājis daudzus spilgtus un talantīgus māksliniekus.

Konkurss “Ineses Galantes talanti” notiek ciešā sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pasniedzējiem. Projekta organizatori ir izvirzījuši šādus mērķus: atklāt talantīgus jaunos izpildītājmāksliniekus, veicināt bērnu un jauniešu interesi par klasisko mūziku, atbalstīt jauno mūziķu profesionālo darbību, nodrošināt praktisku skatuves pieredzi, kā arī motivēt tos turpināt mācības izvēlētajā muzikālajā virzienā.

Jau sešus gadus organizatoru komanda veiksmīgi sasniedz mērķus: katru gadu konkursā piedalās līdz 300 jauno izpildītāju, aptuveni 70 000 klausītāju visā pasaulē tiešsaistē balso par saviem favorītiem, bet konkursa laureāti iekaro pasaules skatuves.

“Konkurss man ir viens no visgaidītākajiem notikumiem. Tas ir liels prieks – iepazīties ar jauniem, talantīgiem un ambicioziem mūziķiem un viņu daiļradi. Gribu novēlēt visiem dalībniekiem veiksmi un atgādināt, ka mūsu žūrija vērtē ne tikai izpildījuma tehniku un vokālos dotumus, bet arī artistiskumu, skatuves tēlu, izvēlēto repertuāru un izpildītā skaņdarba interpretāciju. Mēs gaidām jūs, talanti!” dalībniekiem veiksmi novēl Inese Galante.

Konkursa laureāti katrā kategorijā saņem naudas balvas: 200 eiro (1.vieta), 150 eiro (2.vieta) un 100 eiro (3.vieta), kā arī mācību stipendiju 500 eiro apmērā katram laureātam. Tāpat naudas balvu 100 eiro apmērā saņem 1. un 2.vietas ieguvēju pedagogi.

Līdztekus balvām un stipendijām uzvarētāji saņems uzaicinājumu piedalīties festivālā “Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē, kas šogad svin 15 gadu jubileju.

LA.lv