Kultūra
Māksla

Atklāts laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit 10.1”0

Foto – Ģirts Raģelis

No šodienas Zeļļu ielā 25, kas ir bijusī Latvijas Universitātes fizmatu fakultāte, apskatāma starptautiskā laikmetīgās mākslas izstāde “Survival Kit 10.1 Outland”. Turpmāko mēnesi tajā norisināsies arī vairāki pasākumi.

Piemēram, sestdien, 25. maijā plkst. 14.00 apmeklētājiem ir iespējams piedalīties mākslinieka Behzada Khosravi Nuri vadītā fotodarbnīcā “Kas tu varētu būt? Kas tu gribi būt?”. Izmantojot piecdesmitajos gados būvētas camera obscura „aci“, Behzads Khosravi Nuri piedāvās lekciju un radošo darbnīcu. Mākslinieks runās par savu darbu, par pinhole kameras darbības principiem un viduslaiku optikas un gaismas zinātnes vēsturi gan Austrumos, gan Rietumos. Lekcijas apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja attēlot iedomātas personas un kļūt par fotoportretu varoņiem. Katrs šādā tehnikā uzņemts attēls top aptuveni 10–15 minūšu laikā, un šajā procesā var iesaistīties visu vecumu dalībnieki.

Svētdien, 26. maijā jebkurā laikā no plkst. 12.00-16.00 bērni varēs darboties radošajā darbnīcā kopā ar mākslinieci Izoldi Cēsnieci. Iedvesmojoties no šī gada festivāla tematikas, bērni radīs esošas un neesošas zemes, līmēs, zīmēs un veidos liela formāta kartes festivāla dārzā vai lietus gadījumā – izstādes ēkā. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot +371 2958 6893 vai rakstot mara@lcca.lv.

Trešdien, 29. maijā plkst. 19.00 notiks džeza dziedātājas, improvizatores, pianistes un komponistes Elīnas Silovas albuma prezentācija un koncerts. Piedalīsies: Elīna Silova (balss, balss efekti, klavieres), Matīss Čudars (ģitāra, efekti), Lenarts Heindels (bass, sintezatori) un Ole Mofjels (sitaminstrumenti).
Festivāla organizators Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar kuratorēm Solvitu Kresi, Ingu Lāci, Anželsu Miraldu un 34 vietējiem un ārvalstu māksliniekiem izstādē un festivāla notikumos līdz pat 30. jūnijam pētīs jēdzienu outlands (ārpuszemes, svešzemes), apšaubot tradicionālo ģeopolitisko un kultūrtelpas dalījumu centrā un perifērijā un izgaismojot sarežģītos identitātes veidošanās procesus.

Arī šoreiz par festivāla norises vietu izraudzīta kāda Rīgas tukšā ēka, lai pievērstu cilvēku uzmanību tās nākotnes attīstīšanas potenciālam. Bijusī LU fakultāte ir uzcelta 1888. gadā un vispirms kalpojusi par vācu bāreņu namu, bet vēlāk – milicijas skolu.

Festivāla programma pieejama tīmekļa vietnē www.survivalkit.lv

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Sācies otrais tiešsaistes kinofestivāls “Latvijas filmas pasaulē”
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Izdodas novērst nekaunīgu mēģinājumu nozagt divas Rembranta gleznas
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
“Valsts nekustamie īpašumi” lūdz tiesai atcelt liegumu JRT būvniecībai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Latvijas pasta” vārdā izkrāpj naudu. Kādu shēmu īstenojuši krāpnieki?
10 stundas
LE
LETA
Dabā
Vietām uzspīdēs saule. Laikapstākļu prognoze svētdienai
16 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Latvijas futbola izlase iesit savos vārtos un zaudē Slovēnijai
9 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kopumā mums ir veicies gluži labi 3
13 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Naktī no bankas konta nozog naudu 2
14 stundas