×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Atklāts Skolu jaunatnes dziesmu svētku alfabēts; biļetes pārdošanā nonāks maijā

Ekrānšāviņš no dziedundejo.lvEkrānšāviņš no dziedundejo.lv

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatori trešdien atklāja pasākuma mājaslapu un īpašo svētku alfabētu, aģentūra BNS uzzināja preses konferencē.

Dziesmu svētku alfabēta burti ir pieejami svētku mājaslapā www.dziedundejo.lv, un katrs no tiem ir saistīts ar kādu no svētku vērtībām. Burti un to piederība tiks atvērti pakāpeniski. Pilns alfabēts būs pieejams 5. jūlijā, pastāstīja svētku izpilddirektore, Valsts izglītības satura centra vadītāja pienākumu izpildītāja Agra Bērziņa, kura konferencē atklāja burtu “K” par godu kokļu mūzikas koncertam, kas šogad svētku programmā iekļauts pirmo reizi.

Pirmo burtu preses konferencē atvēra izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Ministres izvēlētais burts bija “Ļ”, kas apzīmē ļaudis. “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis atvēra burtu “S”, kas apzīmē skolotājus, “Rīgas piensaimnieka” valdes priekšsēdētājs Nēme Jogi (Neeme Jōgi) atklāja burtu “I”, kas apzīmē bērnu iedvesmu.

Radošā koncepta autore Inga Krišāne paskaidroja, ka burts ir dziesmu un deju svētku koncepta pamatā, jo tas atklāj bērnam pasauli, tas ir augšanas un mācīšanās pamatā. “Jāprot burtu pa buram izburtot, sasaukt burtus kopā, gūt prieku no burtu spēlēm, jo tā ir lielā noslēpuma atklāšana,” sacīja Krišāne.

Preses konferencē arī atklāja dziesmu un deju svētku sociālos kontus un mirkļbirku #dzsv.

Svētku izpilddirektore informēja, ka biļetes uz dziesmu un deju svētku koncertiem sāks tirgot maija otrajā pusē. Biļetes un ģenerālmēģinājumiem maksās divus līdz četrus eiro, savukārt uz koncertiem, kuros būs konkrēts vietu sadalījums, biļešu cena būs no sešiem līdz 20 eiro.

Bērziņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka šogad dziesmu svētkos pirmo reizi norisināsies ne tikai kokļu mūzikas koncerts, bet arī iespaidīgs simfoniskās mūzikas koncerts.

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies no 6. līdz 12.jūlijam, kad Rīga uzņems aptuveni 37 400 Latvijas pilsētu un novadu bērnus un jauniešus, kā arī kolektīvus no latviešu diasporām. Nedēļas laikā paredzēta plaša programma ar vairāk nekā piecdesmit dažādiem pasākumiem, tostarp svētku gājienu, tautas deju lielkoncertu Daugavas stadionā, noslēguma koncertu Mežaparka Lielajā estrādē, pūtēju orķestru koncertu, svētkiem Vērmanes dārzā, folkloras kopu koncertiem, kā arī atklāšanas pasākumu 11.novembra krastmalā un garīgās mūzikas koncertu. XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus rīko Valsts izglītības satura centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+