×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Atļauj mazās lopkautuves

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība vakar atļāva zemnieku saimniecībās ierīkot nelielas lopkautuves, kurās kaujamo dzīvnieku skaits būtu no 3 līdz 30. 


 

Tas paplašinātu iedzīvotāju iespējas iegādāties Latvijā ražotu un cenas ziņā konkurētspējīgu gaļu, kā arī veicinātu kautuvju veidošanu reģionos, kuros valsts oficiāli atzītās kautuves atrodas tālu no fermām. Patlaban Latvijā ir 42 694 liellopu, cūku, aitu un kazu novietnes.

Minētās pārmaiņas paredz Zemkopības ministrijas izstrādātais noteikumu projekts par prasībām kautuvēm, kurās gaļu un no tās mājas apstākļos gatavotos produktus mazā daudzumā realizē tieši galapatērētājam vietējā tirgū.

Lai gan lopus pašpatēriņam kauj arī mājas apstākļos, patlaban Latvijā oficiāli ir atļautas tikai tādas kautuves, kuru darbību saskaņā ar Eiropas Savienības attiecīgajām regulām atzinis Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Šādu kautuvju ierīkošana prasa lielus finansiālus ieguldījumus.

Ievērojot augstās degvielas cenas un kautuvju attālumu no fermām, zemniekiem finansiāli nav izdevīgi nogādāt mājlopus uz atzītu kautuvi, maksāt par kaušanas pakalpojumiem, laboratorijas analīzēm trihinellu klātbūtnes noteikšanai un pēc tam nogādāt tos atpakaļ, skaidro ministrija. Tādēļ nolemts atvieglot prasības kautuvju būvēm, iekārtām un aprīkojumam, lai veicinātu kautuvju veidošanu reģionos, kuros atzītās kautuves atrodas pārāk tālu no mājlopu turēšanas vietām. Noteikumi noteiks prasības zemas kapacitātes kautuvēm, kurās kauto dzīvnieku gaļa tiek realizēta galapatērētājam vietējā tirgū. Noteikumos tiks regulēts kaujamo dzīvnieku skaits – no 3 līdz 30, noteiktas atkāpes kaušanas telpām un to aprīkojumam, definēti gaļas piegādes nosacījumi, kā arī prasības veselības marķējumam gaļai, kas nonāk realizācijā no šādām kautuvēm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+