Kultūra
Kultūrpolitika

Atrodi vārdu nevietā un liec pasmaidīt arī citiem0

Latviešu valodas aģentūra izsludinājusi fotogrāfiju un stāstu konkursu skolēniem un pieaugušajiem “Vārds (ne)vietā”, ar kuru aicina pievērst uzmanību tekstiem, valodas zīmēm un to novietojumam vidē, nejaušības spēkam, kas liek pasmaidīt par autora tīšu vai nejaušu radošumu.

Konkursam var iesniegt fotogrāfijas, kurās redzami dažādi valodas elementi vai valodiski asociatīvas zīmes, un ar fotogrāfijā redzamo saistīts stāsts (ne garāks par 150 vārdiem) par to, kādēļ šī informācija piesaistījusi uzmanību un kādas asociācijas raisījusi. Drīkst uzņemt arī asociatīvu fotogrāfiju kādam stāstam, kurš dzirdēts vai redzēts un palicis atmiņā agrāk.

Konkursa dalībnieki tiks vērtēti divās vecuma grupās: līdz 18 gadu vecumam un pēc tā. Pieteikumus aģentūra gaidīs līdz 18. novembrim uz e-pastu: evd@valoda.lv

Nu jau ir kļuvis par tradīciju, ka iesūtītie labākie darbi fotoizstādes veidā apceļo Latviju un priecē skatītājus un lasītājus ar radošumu un neierastu lingvistisku skatījumu. 2017. gada darbus “Kļūdies tā, lai citiem prieks” septembrī var aplūkot Saldus pilsētas bibliotēkā, oktobrī Tukuma bibliotēkā un tā katru mēnesi citā bibliotēkā līdz pat 2020. gada janvārim.

LA.lv