×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Attīstības plāns tapšot līdz gada beigām

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunizveidotā Pārresoru koordinācijas centra (PKC) pirmais un galvenais uzdevums būšot Nacionālās attīstības plāna (NAP) sastādīšana. Centra vadītājs Mārtiņš Krieviņš cer, ka dokumenta gala versiju parlaments varēs apstiprināt jau šā gada beigās.

 

Saeimā izveidota īpaša apakškomisija, kas nodarbosies ar NAP izstrādes un ieviešanas uzraudzību. Vakar šīs apakškomisijas deputāti iepazinās ar jauno PKC vadītāju Mārtiņu Krieviņu un iztaujāja viņu par dokumenta tapšanas termiņiem. M. Krieviņš informēja parlamentāriešus, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis parakstījis rīkojumu par NAP izstrādes vadības grupas izveidi 32 cilvēku sastāvā. Tajā skaitā ministriju, pašvaldību un sociālo partneru pārstāvji. Pirmā vadības grupas sēde plānota nākamceturtdien. PKC vadītājs prognozēja, ka NAP galīgā versija varētu tikt pieņemta līdz šā gada beigām un esot jau izstrādājis darbības grafiku pa mēnešiem. “Februārī mums jāvienojas par NAP trim prioritārajiem virzieniem, martā un aprīlī – zem katra virziena jārada konkrēti veicamie pasākumi un jāvienojas par paveiktā kontroles mehānismu, jūnijā varētu tikt iesniegta NAP sākotnējā redakcija. Tai sekos sabiedriskā apspriešana, un septembrī plāna galīgā versija varētu tikt iesniegta valdībā, bet parlamentā pieņemta līdz gada beigām,” teica M. Krieviņš. Pagaidām gan viņš nebija gatavs nosaukt ne NAP trīs prioritāros virzienus, ne arī prognozēt, cik apjomīgs būs šis plāns. “Būtiskākais nav, cik šis dokuments būs biezs vai plāns, bet gan cik reāla būs tā realizēšana dzīvē,” deputātiem skaidroja M. Krieviņš.

M. Krieviņš par PKC vadītāju tika apstiprināts janvāra sākumā. Bez viņa šajā iestādē pagaidām strādā vēl tikai divi cilvēki no plānotajiem 10, bet štatu komplektācija, pēc centra vadītāja teiktā, noritot ātri un labi. Uz septiņām vakancēm esot pieteikušies 76 cilvēki, un pašlaik notiekot intervijas ar cerīgākajiem kandidātiem. Paralēli tiekot uzrunāti eksperti, kas PKC darbā iesaistītos uz darba līguma pamata, nevis kā civildienesta ierēdņi. M. Krieviņš cer pilnībā nokomplektēt centra sastāvu līdz februāra sākumam.

Centram būs trīs galvenie darbības virzieni. Pirmkārt, attīstības plānošanas dokumentu, tostarp Nacionālās attīstības plāna (NAP) izstrāde. Otrkārt, saskaņot dažādu ministriju plānošanas dokumentus. Treškārt, analītisku uzdevumu veikšana Ministru prezidenta uzdevumā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+