×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. marts, 2013
Drukāt

Atveido kodoluzbrukumu Ziemeļkorejai

Foto - AFPFoto - AFP

Militāro mācību ietvaros, kas šobrīd norisinās Dienvidkorejā, ASV bumbvedēji “B-52” atveidojuši kodoluzbrukumu Ziemeļkorejai, paziņojis Pentagona pārstāvis Džordžs Litls.

“Pacēlušies no Andersena gaisa spēku bāzes Guamā, bumbvedēji piedalījās treniņu misijā virs Dienvidkorejas,” atklāja Litls. “Nav noslēpums – mēs cenšamies nosūtīt ļoti spēcīgu signālu, ka esam pilnībā apņēmušies aizsargāt aliansi ar Dienvidkorejas sabiedrotajiem. Gribam uzsvērt to, ka Ziemeļkorejas retorikas dēļ mums nepieciešams nodemonstrēt savas spējas aizsargāt Dienvidkoreju.” Litls skaidroja, ka “B-52” arī turpmāk piedalīsies šobrīd notiekošajās ASV un Dienvdikorejas militārajās mācībās. “Šie bumbvedēji var veikt vairāku veidu misijas, tostarp nest kodolarsenālu. Mēs turpināsim piedalīties šajās misijās, lai Āzijas un Klusā okeāna reģionā stiprinātu savas pozīcijas,” stāstīja Pentagona runasvīrs.

Iepriekš ASV aizsardzības ministra Čaka Heigela pārstāvis Eštons Kārters norādījis, ka bumbvedēju izmantošana ir daļa no Savienoto Valstu “Ziemeļkorejas savaldīšanas paplašinātā plāna”, kas paredz “kodolspēku pielietošanu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+