×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. decembris, 2015
Drukāt

Atverot neparastu Raiņa dzejas izlasi, diskutēs par Raiņa un Aspazijas gadu

Publicitātes attēls.Publicitātes attēls.

Raiņa un Aspazijas jubilejas gada izskaņā interneta žurnāls “Satori.lv” sadarbībā ar fondu “Mākslai vajag telpu” laiž klajā grāmatu “Rainis. Cilvēks”, kuras veidošanā piedalījušies desmit latviešu mākslinieki.

Grāmatas atvēršanas svētkos 17. decembrī plkst. 18 Rīgas Mākslas telpā norisināsies arī publiska diskusija “Rainis un Aspazija mūsu domās un darbos”, kurā izvērtēs Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, LA.lv pastāstīja Satori.lv pārstāve Dace Bargā.

Diskusijā piedalīsies teātra režisore Māra Ķimele, publiciste Anete Konste, Raiņa un Aspazijas jubilejas gada kuratore Sigita Kušnere, rakstnieks un žurnālists, arī Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze, literatūrzinātnieks Raimonds Briedis un vēsturnieks Gustavs Strenga. Diskusijā plānots atskatīties uz Raiņa un Aspazijas jubilejas gada notikumiem, tos apspriest un novērtēt rezultātus.

Šī ir jau ceturtā grāmata sērijā “Satori bibliotēka”, kas šogad tapusi sadarbībā ar fondu “Mākslai vajag telpa”. Jaunajā grāmatā “Rainis. Cilvēks” desmit latviešu mākslinieki – Kristians Brekte, Anda Lāce, Paula Zariņa, Reinis Liepa, Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo, Krišs Salmanis, Kaspars Groševs, Māra Brīvere un Anete Melece – ilustrējuši Raiņa dzejoļus.

Dzejoļi papildināti ar mākslas zinātņu doktores, Latvijas Kultūras akadēmijas asociēto profesores Zanes Šiliņas zinātniskajiem komentāriem, kuros ietverts katra Raiņa dzejoļa tapšanas laiks un vieta, kā arī īsi analizēts darba vēstījums un konteksts. Grāmatas dizaina autors ir mākslinieks Kārlis Dovnorovičs.

“Grāmatas “Rainis. Cilvēks” koncepcijas pamatā ir latviešu literatūrā joprojām neiedzīvojies vēstījuma žanrs – grafiskā novele jeb komikss. Atlasītie teksti ir filozofiski un vienlaikus abstrakti, tajos tikpat kā nav vizuālu tēlu un darbības, tāpēc ilustrāciju autoriem nācās atteikties no vieglākā ceļa – tieša pārnesuma, tā vietā rodot jaunu, tekstu papildinošu, nevis ilustrējošu pieeju,” par grāmatu stāsta interneta žurnāla “Satori.lv” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Grāmatas atvēršanas pasākumu var apmeklēt bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+