×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Atzīmēs Valsts policijas 96. gadadienu

LETALETA

Valsts policija (VP) piektdien, 5. decembrī, atzīmēs savus profesionālos svētkus – 96. dibināšanas gadadienu, un par godu šim notikumam tiek rīkoti vairāki svinīgie pasākumi, informē VP.

Piektdienas rītā plkst.9 notiks tradicionālā svinīgā ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, kā arī Barikāžu laikā kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā.

Plkst. 10:30 Čiekurkalna 1.līnijā 1, Iekšlietu ministrijas (IeM) konferenču zālē sāksies VP 96. gadadienai veltīta svinīga sanāksme. Pēc sanāksmes ievadā paredzētajām svinīgajām uzrunām notiks IeM un VP svinīgo apbalvojumu pasniegšana policijas darbiniekiem.

Sanāksmē piedalīsies Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, VP vadība un citas amatpersonas.

Latvijas VP uzsāka darbu nepilnas trīs nedēļas pēc Latvijas Republikas proklamēšanas – 1918. gada 5. decembrī, pamatojoties uz Tautas padomes pieņemtajiem pagaidu noteikumiem “Par iekšējās kārtības organizēšanu”.

Ņemot vērā nestabilo situāciju valstī, jaunizveidotās policijas prefektiem un apriņķa priekšniekiem bija ļoti plašas pilnvaras. Policijas pamatuzdevumi bija sabiedriskās kārtības nodrošināšana, noziegumu izmeklēšana, robežapsardzība, kā arī iedzīvotāju uzskaite un reģistrācija. Lielu atbalstu policijas darbam sniedza arī aizsargu organizācija.

Attīstoties līdz ar Latvijas valsti un izejot cauri dažādām varām, 1991. gada janvārī, lai aizstāvētu Latvijas neatkarību, barikāžu laikā aizsargāt svarīgākos valsts objektus devās kārtībsargājošo iestāžu darbinieki no visas Latvijas. Tā laika milicijas nostāšanās tautas pusē bija svarīgs atbalsts neatkarīgas valsts nosargāšanā. Arī šobrīd Valsts policijā joprojām strādā 641 jeb nepilni 9% no visiem darbiniekiem, kuri dienestā bija arī vēsturiskajā 1991. gada pārmaiņu laikā.

1991. gada 4. jūnijā tika pieņemts likums “Par policiju”, kas joprojām ir policijas darbības pamatā.

Šis likums nosaka policijas jēdzienu, uzdevumus, darbības principus un vietu valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu sistēmā, policijas pienākumus, tiesības, struktūru, kompetenci, policijas darbinieka tiesisko aizsardzību, darbības garantijas, atbildību, finansēšanas, materiāltehniskās apgādes kārtību, kā arī policijas darbības uzraudzību un kontroli.

VP ir viena no lielākajām iestādēm Latvijā pēc darbinieku skaita, aptverot vairāk nekā 7000 darbinieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+