×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Aukstums licis Vācijai atsākt atslēgto kodolreaktoru izmantošanu

aukstums3

Sals, kas pārņēmis Eiropu, piespiedis Vāciju atsākt izmantot vairākus pagājušajā gadā izslēgtos kodolreaktorus, ziņo laikraksts “Handelsblatt”.

Kā laikrakstam pavēstījis uzņēmuma “Tennet” pārstāvis, aukstuma dēļ pieaugušais elektroenerģijas patēriņš licis elektropārvades līniju apsaimniekotājiem vērsties pie atomelektrostacijām, kuru darbība tikusi apturēta, taču saglabājot tās darba kārtībā kā preventīvu rezerves enerģijas avotu. Pēc kodolkatastrofas, kura martā pēc postošas zemestrīces piemeklēja Japānu, Vācija pieņēma lēmumu līdz 2022. gadam pilnībā atteikties no kodolenerģijas.

Astoņi no 17 Vācijas kodolreaktoriem tika atslēgti, bet atlikušos paredzēts pārtraukt ekspluatēt laikā no 2015. līdz 2022. gadam. Pieci no astoņiem atslēgtajiem reaktoriem tomēr turpina kalpot kā rezerve gadījumiem, ja elektroenerģijas patēriņu nebūs iespējams apmierināt no citiem avotiem.

Decembrī Vācija sava elektropārvades tīkla stabilizēšanai bija spiesta importēt elektroenerģiju no kaimiņos esošās Austrijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+