×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. augusts, 2013
Drukāt

Autobiogrāfiska Ilmāra Blumberga izstāde “Es nemiršu”

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

No 16. augusta līdz 6. oktobrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Vecrīgā, Torņa ielā 1) skatītājiem būs atvērta mākslinieka Ilmāra Blumberga personālizstāde „Es nemiršu”.

Ilmāra Blumberga mākslas darbu izstādes „Es nemiršu” viela ir autobiogrāfiska: „Zīmēt, ko dzīvoju, lai labāk saprastu, kā es dzīvoju.”
Izstādi caurvij pašportreti: kopā ar vecotēvu kurpnieku, Sibīrijā kopā ar mammu, ar ķīniešu otiņu, ar lapseni, kas mākslinieka darbos dzīvojas kopš 1973. gada; pašportrets Kalifornijā par pāris dolāriem kā datorgrafikas izdruka uz audekla; un tad „Laika vairs nav” – „tikt ārā no sevis, palikt bez sevis, lai mainītos”. Ar sēriju „Tas pats” parādās ideja paredzēt laiku atpakaļ vai uz priekšu – kāds tu būsi pēc 30, 40 gadiem, redzēt sevi no malas: „Pašportrets nav pabeigts!”.
Arsenāla lielajās zālēs pirmajā stāvā skatītāji var iepazīties ar Ilmāra Blumberga gleznojumiem, objektiem un instalāciju, savukārt Radošajā darbnīcā otrajā stāvā ir eksponēti grafikas darbi, zīmējumi un filma – kopumā vairāk nekā simts darbu, kas tapuši laikā no 1993. līdz 2013. gadam. Tie būs „visi kopā. Nevis daudz, bet viss. Kā viens veselums,” saka autors.
Vienlaikus ar izstādes atklāšanu paredzēta grāmatas „Es nemiršu” atvēršana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+