×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Autorallija negadījumu vidējās izmaksas – 14 000 eiro

foto: LETAfoto: LETA

Autorallija negadījumu vidējās izmaksas ir 14 000 eiro, sarēķinājusi “If Apdrošināšana”.

Autorallijā apdrošināšanas atlīdzības galvenokārt saistītas ar izslīdēšanu vai izbraukšanu no trases, apgāšanos un sadursmēm ar citiem sacensību dalībniekiem.

Nesen “If Apdrošināšana” veikusi līdz šim lielāko atlīdzības izmaksu rallija apdrošināšanā 20 000 eiro apmērā. Šī izmaksa veikta par “Tallina Rally 2014” notikušu igauņu autosportista avāriju ar “Mitsubishi Lancer Evolution”, kad vienā no trases līkumiem, veicot kreiso pagriezienu, viņš zaudēja kontroli pār auto vadību, nobrauca no trases un ietriecās kokos.

Parasti nākas saskarties ar mazākām avārijām, jo, neraugoties uz rallija lielo bīstamību, profesionāli autosportisti spēj apvienot dinamisku braukšanas stilu ar spēju izvairīties no avārijām vai iespējami samazināt to sekas, paziņojumā medijiem norāda “If Apdrošināšanas” KASKO produkta vadītājs Kaspars Duburs.

Otru lielāko rallija atlīdzības izmaksu – 17 000 eiro apmērā – “If Apdrošināšana” veica 2013.gadā, kad “300 lakes rally” posmā Zarasu reģionā avarēja Latvijas autosportista vadīta “Mitsubishi Lancer Evolution” automašīna. Patlaban izskatīšanā ir arī “Autosporta akadēmijas” rallija komandas ekipāžas pieteiktā atlīdzība par avāriju Talsu rallija posmā, kad, veicot kreiso pagriezienu, automašīna izslīdēja no trases un apgāzās uz jumta. Iespējamie zaudējumi vēl tiek aprēķināti.

“If Apdrošināšana” informē, ka autosacensībās startējošie iepriekš visbiežāk tika apdrošināti ārvalstīs, savukārt daļa autosportistu dodas trasē bez apdrošināšanas, paļaujoties uz veiksmi vai vismaz cerot, ka auto bojājumi nebūs lieli un pašiem sportistiem būs finansiālas iespējas segt auto remontu. Tas saistīts ar faktu, ka Baltijā strādājošās apdrošināšanas sabiedrības iepriekš auto apdrošināšanu sacensību laikā nepiedāvāja.

“If Apdrošināšana” rallija apdrošināšanu piedāvā trīs gadus. Patlaban “If Apdrošināšanas” rallija apdrošināšanas klientu vidū ir Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Ukrainas un arī Norvēģijas autorallija komandu ekipāžas. Automašīnas tiek apdrošinātas pret avārijas bojājumiem, ieskaitot aizdegšanos, sacensību laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+