Latvijā
Kriminālziņas

Autovadītājs lielā reibumā izraisa avāriju un aizbēg no notikuma vietas0

Foto: Valsts policija

Trešdien, 13.martā, Cēsīs 1961. gadā dzimis autovadītājs, būdams alkohola reibumā, izraisījis ceļa satiksmes negadījumu un pametis notikuma vietu. Konstatēts, ka vīrietis pie transportlīdzekļa stūres sēdies 3,43 promiļu reibumā, informēja Valsts policijā (VP).

Pulksten 09:55 VP operatīvās vadības nodaļa saņēma zvanu, ka Cēsīs, Festivāla un Lenču ielas krustojumā noticis ceļa satiksmes negadījums, kur “Lexus” vadītājs pārbraucis krustojumu pie luksofora sarkanā signāla un iebraucis “VW Passat” automašīnā, un kurš, savukārt, uztriecies “Opel Combo”.

“Lexus” autovadītājs no notikuma vietas aizbraucis, neziņojot par notikušo likuma noteiktajā kārtībā.

Saņemtā informācija nekavējoties tika nodota Cēsu policijas iecirkņa norīkojumam, un Cēsu pašvaldības policijai, jau pulksten 09:57 “Lexus” transportlīdzeklis tika atrasts un vīrietis aizturēts. Pārbaudot alkohola klātbūtni vadītāja organismā, vīrieša izelpā tika konstatēta 3,43 promiļu alkohola koncentrācija.

Ceļu satiksmes negadījumā cieta “VW Passat” vadītājs, kurš nogādāts ārstniecības iestādē.

Automašīnas vadītājam par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, kas pārsniedz 1,5 promiles, tiek piemērots administratīvais arests no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzlikts naudas sods no 1200 līdz 1400 eiro un atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Saistītie raksti

Par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, vadītājam uzliek naudas sodu no 70 līdz 700 eiro.

Valsts policija aicina autovadītājus būt atbildīgiem – braucot alkohola reibumā tiek apdraudēta ne tikai sava, bet arī apkārtējo drošība!

LA.lv