Mobilā versija
+17.8°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
24. novembris, 2016
Drukāt

Avots: Džihādisti 1.decembrī Parīzē plānojuši teroraktu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Džihāda teroristu grupējums plānojis 1.decembrī Parīzē sarīkot teroraktu, ceturtdien pavēstīja avots policijā, minot, ka potenciālo mērķu vidū bijis Ziemassvētku tirdziņš un Disnejlenda.

Astoņus mēnešu ilgušas izmeklēšanas rezultātā aizvadītajā nedēļas nogalē Strasbūrā un Marseļā aizturēti septiņi aizdomās turētie. No viņiem divi vēlāk atbrīvoti.

Aizdomās turētie tīmeklī interesējušies par vairākām vietām, arī Elizejas lauku Ziemassvētku tirdziņu, Parīzes Disnejlendu, kafejnīcu terasēm galvaspilsētas ziemeļaustrumos, Parīzes kriminālpolicijas galveno mītni un kādu metro staciju.

Pieciem aizdomās turētajiem pagarināts apcietinājuma termiņš atbilstoši likumiem par teroraktu draudu izmeklēšanu.

Viens no aizturētajiem atzinis izmeklētājiem, ka plānoti uzbrukumi, un kā mērķus minējis policijas galveno mītni pilsētas centrā un Iekšzemes drošības departamenta biroju ziemeļrietumos.

Daži grupas locekļi saņēmuši rīkojumus no Sīrijā bāzēta džihādista.

Operācijā, kuras gaitā veikta aizturēšana, atrasti šaujamieroči un džihādistu propagandas materiāli.

Gadu pēc pagājušā gada Parīzes teroraktiem, kuros tika nogalināti 130 cilvēki, Francijā ir spēkā ārkārtas stāvoklis, bet drošības dienestiem piešķirtas papildu pilnvaras veikt izspiegošanu un arestus.

Pievienot komentāru

Liesmas sasniedza 24.stāvu 15 minūtēs: kā tas varēja notikt? (4)Vai līdzīga ugunsnelaime kā Londonā nevar notikt arī Rīgas daudzstāvu namos?
Draugiem Facebook Twitter Google+