×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2015
Drukāt

Bagatska pirmie svītrojumi: Blaus, Zaķis un Smits

LETALETA

Latvijas basketbola izlases pamatsastāvam no tuvāko rezervistu komandas pievienosies septiņi spēlētāji, treniņus neturpinot Laurim Blauam, Ronaldam Zaķim un naturalizētajam amerikānim Endrū Šmitam, vēsta Latvijas Basketbola savienība.
Latvijas izlases tuvākie rezervisti piektdien un sestdien Lietuvā divreiz sacentās ar spēcīgo Tunisiju, piedzīvojot divus zaudējumus. Pēc otrā mača Latvijas izlases galvenais Ainars Bagatskis pavēstījis, ka pamatsastāva treniņiem pievienosies Kaspars Vecvagars, Ingus Jakovičs, Mārtiņš Laksa, Haralds Kārlis, Mārtiņš Meiers, Ričmonds Vilde un Dāvis Rozītis.
“Arī otro spēli aizvadījām kā pa viļņiem. Ja mērķis būtu uzvarēt, sastāvā noteikti vajadzētu iekļaut vēl vismaz divus ārējās līnijas spēlētājus un arī “garajā galā” rotācija būtu citādāka mērķtiecīgāk izmantojot spēlētājus, kuriem ir vairāk meistarības un labāka sportiskā forma,” izteicās Bagatskis. “Taču šeit pamatuzdevums bija tikt skaidrībā par atsevišķu spēlētāju varēšanu. Īpaši tiem, kuri bija redzēti maz vai nebija redzēti vispār.”
“Kardinālu jaunatklājumu nav. Uz pamatsastāva treniņiem uzaicinām visus četrus ārējās līnijas spēlētājus. Šauļos viņu sniegums bija nevienmērīgs, taču visiem ir potenciāls uzlabot sportisko formu un kondīciju, turklāt pilnvērtīgiem treniņiem nepieciešami vismaz trīs pilni piecnieki,” stāstīja treneris. “No centriem vispārliecinošāk nospēlēja Mārtiņš Meiers, kurš iepriekš jau bijis stabils izlases spēlētājs. Starp vairākiem kandidātiem uz divām vietām, apspriežoties ar saviem palīgiem, izraudzījāmies Ričmondu Vildi un Dāvi Rozīti. Lēmumu pieņemt nebija viegli. Paldies Laurim Blauam un Ronaldam Zaķim par līdzdalību treniņos, taču ņēmām vērā potenciālās iespējas variēt komandas taktiku spēlēs un īpašās vajadzības treniņos.”
“Endrū Šmits epizodiski nodemonstrēja savu atlētismu un pat trāpīja trīspunktnieku, tomēr, lai spēlētu labā līmenī, viņam jāuzkrāj pieredze Eiropas basketbolā un krietni jāpaplašina prasmju arsenāls,” piebilda Bagatskis.
Lielās izlases pārbaudes spēļu seriālu ievadīs trīs komandu turnīrs “Arēnā Rīga” no 7. līdz 9.augustam, kad bez mājiniekiem tajā piedalīsies arī Polija un Slovēnija.
No 14. līdz 16.augustam Latvijas komanda piedalīsies pārbaudes turnīrā Tbilisi, spēlējot ar Gruzijas, Itālijas un Igaunijas izlasēm, bet nedēļu vēlāk latvieši Hamburgā trešo reizi startēs Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņā, kurā piedalīsies arī mājinieku, Turcijas un Polijas, vienības.
Pēc tam 29.augustā Latvija aizvadīs pēdējo pārbaudes maču pret Maķedoniju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+