×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Bagatskis: Trauksmes zvanus skandināt nav pamata

foto: LETAfoto: LETA

Par spīti zaudējumiem pēdējās četrās pārbaudes spēlēs pēc kārtas, nav pamata satraukumam – uzskata Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Latvija sagatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram noslēdza ar zaudējumu Izraēlas basketbolistiem – 86:94.

“Izraēlas komanda ir ļoti pieredzējusi un gudra, turklāt, spēlējot bez izteiktiem centriem, prot ļoti meistarīgi izmantot pretinieku vājās vietas. Kaut arī teorētiski tas viss bija labi zināms, praksē sākumā vairākkārt iekritām aizsardzībā, ļaujot pretiniekiem gūt „lētos” punktus no soda laukuma,” basket.lv citē Ainaru Bagatski.

“Kad sākām gudrāk spēlēt aizsardzībā un paši paātrinājām uzbrukumu, izdevās pārņemt iniciatīvu un vadību. Toties pēc lielā pārtraukuma spēli atsākām traģiski. Galvenais neveiksmes cēlonis – lēna atgriešanās aizsardzībā, ko pretinieki izmantoja par visiem 100 procentiem. Visā spēlē Izraēlas vienība guva 58 punktus no soda laukuma, norādot uz mūsu vājāko vietu. Tā no +5 iznāca -16. Kad atguvām spēles ritmu, izdevās pietuvoties līdz sešu punktu atstarpei, tomēr Izraēlas komanda nav tā, kas tādā situācijā izlaidīs uzvaru no rokām.

Esam zaudējuši četrās pēdējās pārbaudes spēlēs ar stipriem pretiniekiem, tomēr trauksmes zvanus skandināt nav pamata. Jā, varējām izvēlēties kādu zemāka līmeņa pretinieku, lai iepriecinātu līdzjutējus. Taču jau kuru gadu apzināti meklējam pēc iespējas nopietnākus sparingpartnerus, jo tikai tādās spēlēs ir iespējams progresēt un sagatavoties grūtībām, kas mums vēl priekšā. Skaidrs, ka kvalifikācijas turnīrā nebūs darīšana ar tik augstas klases spēlētājiem, kādi nāca pretī Bambergā, taču nav šaubu, ka izbraukuma spēlēs mūs neviens nesagaidīs ar baltiem cimdiem. Jābūt gataviem nopietniem izaicinājumiem.

Labā ziņa ir tā, ka Bambergā mums visās spēlēs bija kvalitatīvas epizodes. Protams, redzējām arī savas kļūdas un vājās vietas, par kurām jāizdara secinājumus. Noskaņojums ir lietišķs, bet uzvaru trūkums, ceru, palīdzēs vēl labāk mobilizēties spēlei Zviedrijā.

Sastāvs principā ir zināms, tiesa, dzīve var ieviest savas korekcijas. Veselības problēmu dēļ šodien nespēlēja Jānis Timma, maz izmantojām Kasparu Bērziņu, mača laikā potīti pastiepa Rolands  Šmits. Skatīsimies, kāda būs situācija nedēļas nogalē.”

Latvija kvalifikācijas turnīrā, kas sāksies 10. augustā, sacentīsies ar Slovākiju, Rumāniju un Zviedriju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+