×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Baiba Skride un “Sinfonietta Rīga” Vācijā atskaņos Vaska mūziku

Foto: Marco BorggreveFoto: Marco Borggreve

Vijolniece Baiba Skride.

Šonedēļ divos koncertos Vācijā uzstāsies pasaulslavenā latviešu vijolniece Baiba Skride, Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un diriģents Normunds Šnē, portālam LA.lv pastāstīja kamerorķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Freimane.

Pirmais koncerts izskanēs pirmdien, 9. martā, Hamburgā, savukārt sestdien, 14. martā, latviešu mūziķu sniegums būs dzirdams Minhenē. Koncertos klausītājiem tiks piedāvāta daudzveidīga mūzikas programma, tostarp pasaulē zināmākā latviešu komponista Pētera Vaska skaņdarbi. Komponists kopā ar orķestri dosies uz koncertu Hamburgā.

Vijolniece Baiba Skride, kuras vijoļspēli kritiķi salīdzina ar dabas balsi, ir viena no pasaulē pazīstamākajām latviešu mūziķēm. Viņa savu muzikālo karjeru attīsta Vācijā, dzīvojot Hamburgā un regulāri koncertējot visā pasaulē.

9. martā Hamburgas koncertzālē “Laeiszhalle” Baiba Skride kopā ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” atskaņos vienu no pasaulē visbiežāk skanējušajiem latviešu mūzikas darbiem – Pētera Vaska vijoļkoncertu “Tālā gaisma”, stāsta Freimane. Tam līdzās vakara programmā būs citu Baltijas komponistu mūzika, kā arī Mocarta un Mendelszona skaņdarbi.

Savukārt koncertā 14. martā Minhenes rezidences Herkulesa zālē Baibas Skrides un “Sinfonietta Rīga” saspēlē skanēs Ludviga van Bēthovena spožais “Vijoļkoncerts”. Vakara programmā būs dzirdamas arī klasiķu Mocarta un Haidna simfonijas, bet no Pētera Vaska daiļrades – opuss stīgu orķestrim “Musica dolorosa”.

Baibas Skrides un “Sinfonietta Rīga” koncerti iekļauti Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā. To veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+