×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
4. septembris, 2017
Drukāt

Četru bērnu māmiņas Sindijas stāsts par dzīvi lauku mājās (29)

Ekrānšāviņi no LNT video.Ekrānšāviņi no LNT video.

Trūcīgās ģimenes Latvijā nereti baidās no vēršanās pašvaldību sociālajos dienestos, tā vietā dodot priekšroku palīdzības meklēšanai labdarības organizācijās, svētdien vēstīja raidījums „LNT Ziņu TOP 10”.

Piemēram, Vidzemē dzīvojošā Sindija ir vientuļā mamma četriem skolas vecuma bērniem. Ģimene atzīta par trūcīgu, jo ikmēneša ienākumi uz katru nepārsniedz 128 eiro. Šī nedēļa ģimenei atnesusi stresu un pārdzīvojumus, jo jāgatavojas jaunajam mācību gadam.

Sindija stāsta, ka katru reizi, kad vēršas sociālajā dienestā pēc palīdzības, viņu pārņem bailes. Iepriekšējo reizi, kad lūgusi pašvaldību kaut nedaudz saremontēt māju, jo ēka ir pašvaldības īpašumā, esot saņēmusi sociālā dienesta draudus par bērnu atņemšanu.

“Cilvēki baidās iet pie sociālajiem darbiniekiem, jo pirmais, ko mēs dzirdam no ģimenēm, kad tur braucam un prasām – kur jūs bijāt un kāda palīdzība tika sniegta, atbilde ir – nebijām, jo mēs baidāmies. Mēs baidāmies, ka atņems bērnus,” norāda labdarības biedrības “Palīdzēsim viens otram” koordinatore Olga Krūze.

Latvijas Pašvaldību savienībā uzskata, ka sociālie dienesti cenšoties maksimāli labi veikt savu darbu un arvien vairāk tiekot dota makšķere, nevis zivs.

Tikmēr četru skolēnu vientuļā mamma Sindija nedomā emigrēt prom uz Angliju. Lai gan tikai tā viņai pazīstamās citas trūcīgās ģimenes atbrīvojušās no nabadzības.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Es jau teicu, ka no valsts pie sarkano varas jasak baidities. Saistibaa ar to, ja berns pazuud to teicu. Iestyades, policija jauzluuko kaa ienaidnieks un labak tikt galaa saviem spekiem. Un ari kaiminji shaadaa valsts iekartaa ir ienaidnieks. Jo visi stuchii un berni pieder valstij ir sarkano postulats.
  Tieshi vinji tagad valda E.S.

 2. Kā var būt par vientuļo māti četriem (!?) bērniem? Vai šī bezatbildīgā sieviete draudzējas ar veselo saprātu laikā, kad ir brīvi pieejami dažādi pretapaugļošanās līdzekļi? Kāpēc laist pasaulē nelaimīgus bērnus no dažādiem tēviem, kam nebūs ģimenes, pakļaujot viņus nabadzības postam? Tagad viņa skraida riņķī un uzskata, ka valsts, pašvaldība un mēs visi viņai esam parādā? Uzskatu, ka katrai sievietei, neatkarīgi no tā, precējusies vai nē, ir jālaiž pasaulē bērns, bet ne jau vairāki.

 3. ikvienam ir tiesības uzturēt savus bērnus un nav tiesību ēst manu bērnu maizi

 4. brīvais radikālis Atbildēt

  Tas ir normāli. Kad man bija grūti laiki, tad arī vienīgā palīdzība, ko piedāvāja šī “valsts”, bija – atņemt bērnus. Kopš tās reizes es baidos “valstij” kaut ko prasīt, un arī “valsts” no manis var gaidīt palīdzību vien tad, kad vajadzēs kādam taukmūlim kaut ko atņemt.

 5. kur ir tēvi,tomēr 4.bērni,tiešām tiem kuiļiem nav nekāda atbildība????

 6. mani parsteidz visu sabiedribas atieksme pret nabadzigaku cilveku,jus visi tikai protat tovien ka nosodit un riet ka suniem,tas ka pasiem iet läbi un vis ir kartiba,vel nenozime ka ir tiesigas citus nicinat,un ko jus darat lai kadam palidzetu sedet pie datora un tikai tiesat kam vajadzeja dzemdet un kam ne,kas jus vispar esat tädi ka värat kadu tiesat,jus pat nezinat kas sim cilvekam dzive ir bijis,es piemeram redzeju mati kas mil savus bernus un cinas par viniem,ari es vel paris gadus atpakal dzivoju Latvija un paliku viena ar 4 berniem virs nomira bet domei ludzot palidzibu sanemu to pasu ,ja nevaru pabarot tad nems nost,neskatoties ka paliku viena un tiko viru apglabajusi es nesanemu nekadu palidzibu ari man bija jadzivo bada ar 4 berniem un prasit palidzibu ari nebija kam,dome sutija pie tantukiem,bet kamer biju pie gtantukiem tikmer barintiesa klatt ka likts kapec berni vieni pamesti,tagad dzivoju Igaunija un man berni ir gan apgerbti gan paedusi,tagad es pati palidzu kam spej jo zinu ka ir dzivot Latvija,nenosodat citus ja pasi dzivojat ka karali un beidziet riet kam dzemdet un kam ne,ne jus dzivot vinu dzives,bet ja palidzet negribat tad labak klusejat,jakaunas ir tiem kas reij bet neko nedara lai palidzet kaut vienai gimenei ar partiku vai apgerbu ko pasi nenesajat.

 7. tur jau jakaunas ir pašvaldībai,par tādu māju, kurā vispār dzīvo cilvēki lai kādi viņi ari nebūtu.ja pareizi sapratu pašvaldības īpašums

 8. cilvēki mīļie nevajag nonievāt sidijas, kā viņai dzīvē ir sanācis tā nu ir sanācis. viņa naivi ir uzticējusies vīrīešiem . mums daudzām sievietēm dzīve tā nu gadījies.kur vispār ir vīriešu atbildība par bērnu.???

 9. Kā to saprast ? Kam tad vajadzīgi sociālie dienesti ?

 10. redz, lai saņemtu palīdzību pašvaldībā tiek prasīta līdzdarbība, ko viena daļa šo palīdzības lūdzēju nevēlas pildīt, tātad arī palīdzību nesaņem, jo līdzdarbība nozīmē ne tikai tiesības prasīt, bet arī pienākumu dot savu artavu pretī- tev iedod makšķeri, bet zivs jānoķer pašam lūdzējam…. bet šīs labdarības organizācijas tikai dod un pretī neko neprasa, tāpēc vienai daļai lūgt palīdzību tur ir daudz izdevīgāk, jo pretī neprasa līdzdarbību, vien gaudulīgus stāstus. Jā, un katrai pašvaldībai tie pabalstu apmēri arī ir stipri dažādi, visur nav Rīga un Ventspils

 11. Kāpēc viņa pati nestrādā? Bērni gana lieli. Laukos darbs ir, bet nevar atrast strādniekus!

 12. Tas ir apbrīnojami-kas darās cilvēku galvās-kā tas ir,vientuļā māte.No gaisa tač neieņēma.,lai uzņemas atbildību tas radītājs..Var būt vientuļā māte ar vienu bērnu,ja jauna un dumja,tad ko tu vēl gādā un gādā,ja nespēj uzturēt.,un ja nav vīrieša,kas to dara.Kāpēc kādam citam būtu jāuztur sveši bērni.tad sterilizējiet piespiedu kārtā tādas sintijas,kuras domā,ka viņas tikai izpriecāsies,bet baros un ģērbs un skolos sabiedrība vai valsts.Es esmu savus trīs bērnus izaudzinājis un izskolojis,ar pārcilvēcisku darbu pat reizēm,kāpēc man būtu vēl jābaro sienāžu bērni,kas man to pateiks

 13. Kāpēc netiek prasīts no tēva??? Viens bērns varētu būt “mīlestības auglis”, bet ne jau četri. Un kur ta uzturlīdzekļu garantijas fonds?

 14. Lai piedod man visi ja man nav taisnība.Runājot par vientuļajām māmiņām.Ja man nav naudas…es uz veikalu neeju,jo zinu ka man par brīvu neviens nedos.Ja tu piedzemdēji pirmo bērnu un tu nespēji viņu pabarot, apgerbt,neražo vairāk.Nevajag gaidīt palīdzības no valsts,manuprāt bērnus taisīja ne pašvaldība,bet vīriets kuram arī ir jāuzņemas atbildība.Jā,ja dzīvojat pašvaldības mājā tad pielabot māju tas ir viņu pienākums,bet bērnus……kas ražo tas par viņiem lai gādā.Runājot par ārzemēm…..tur ar neviens neko nedos,jāpastrādā,jāveic iemaksas tikai tad varētu kaut ko gaidīt.Neesam vieglprātīgas sievietes,bērns nav lelle kurai neko nevajaga.

 15. Redzēju raidijumu.Sapratu,ka Sintija neko nedara,kā tikai lūdz palīdzību un sūdzās.Pašai arī jāpakustina gūžiņas.Neredzēju nevienu dobīti ,kur izaudzēt ko ēdamu.Nevienu nodarbi,lai varētu nopelnīt kaut mazumiņu.Ja uzriktēji četrus bērnu,tad pašai arī jāpapūlas ,lai viņus sagatavotu dzīvei.Es uzaugu daudzbērnu ģimenē.Man ir 3 māsas un 3 brāļi .Tāpēc zinu,ko runāju.

 16. Cilvēki izdarot savu izvēli reti kādam prasa padomu,vai izsver savu nākamo darbību.Nesaprotu vienu kad ir bērnu ieņemšanas process par ko cilvēks domā,ka bērni savam sirdspriekam vai ka uzreiz jāprasa palīdzība valstij.Ja rūnā par izbraukšanu no valsts ar bērniem strādāt,tad tas pilnīgas muļkības.

 17. Kas ta par pasvaldibu ,kas ta izturas pret daudzbernu gimeni,un liek viniem dzivot tada maja ,vai tiesam viniem nav kauns un veselais saprats vairs nav.

 18. Vai valsts vaditajiem nav kauns, ka tauta dzivo tada trukuma?

 19. Es, piecu bērnu tēvs no Latgales, saku: PAPUCI AIZ OLĀM UN- UZ DARBA NOMETNI ! ! ! Latvijā VAR dzīvot labi, ja katrs uzņemas SAVU atbildības daļu.

Draugiem Facebook Twitter Google+