Mobilā versija
+3.1°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Kliedzošā mūmija un vēl deviņi baisākie atklājumi arheoloģijas vēsturē (2)

1. Ievads

1no11
Foto: EPA un Wikimedia CommonsFoto: EPA un Wikimedia Commons

Portāls LiveScience.com publicējis rakstu par nesen veiktu atklājumu Grieķijā – tur netālu no Atēnām atrasta kapavieta, kurā vismaz daļai mirušo pat pēc nāves nav noņemtas važas. Arheoloģijā atrast sen mirušu cilvēku kaulus un to fragmentus ir ikdiena, tomēr pat ir atradumi, kuri pat pieredzējušam profesionālim liek nodrebēt līdzcietībā pret atrasto ļaužu dzīvi un nāvi. Un censties izzināt, kas tieši senatnē noticis.

 1. Ievads
 2. Kliedzošā mūmija
 3. Neandertāliešu dzīres
 4. Aļaskas mazulis
 5. Trīskārt apglabāts
 6. Ziemeļrietumu jūras ceļa šausmas
 7. Antīkais ķīmiskais uzbrukums
 8. Lepras slimnieka kaps
 9. Veltījums dieviem
 10. Noindētais karavadonis
 11. Grauballes vīrs

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Ieteiktu šī raksta autoru ar kaunu padzīt no darba. Tik neprofesionālu savārstījumu ilgi nebija nācies lasīt! Kas liecināja, ka neandertāliešu grupa būtu kritusi par upuri tieši kanibālismam, nevis plēsīgiem zvēriem, badam vai aukstumam? Kas tik īpašs faktā, ka pirms kremācijas pie kauliem ir cīpslas? Protams, ka saites un cīpslas autolizējas lēnāk nekā mīkstie audi – un tad? Apraksts par ziemeļrietumu jūras ceļa izpēti paviršs līdz ārprātam (tāpat kā citas sadaļas). Kāda viela/vielas tad tika izmantotas autora minētajā “ķīmiskajā uzbrukumā”? Vai, noindējot ar uzpirkstītes uzlējumu (!), ķermenī paliek PUTEKŠŅI? Kur? Kā pēc kauliem var spriest par lepru, resp., kā lepras bojājumus atšķirt no vienkāršas trūdēšanas? Cik tas ir ticami? Vai Dānijas purva mūmijām (tādu ir daudz!!) ir rētas, vai tomēr brūces? Vai dieviem tiešām ziedoja atkritumus, vai tomēr ziedotie priekšmeti gadu tūkstošu gaitā sašķīda? Un, atvainojiet, galvenais – kāda ir šī raksta jēga? Par ko vispār autors ar šo tekstu centies pastāstīt?

 2. Grauballes vīrs tika atrasts Dānijā. Lielbritānijas purvā atrada Lindo (Lindow man)!

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+