×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Baltajā naktī – arī franču laikmetīgais cirks

Damir Zizic / Publicitātes fotoDamir Zizic / Publicitātes foto

Turpinot tradīciju, arī šogad Latvijas Jaunā teātra institūts Baltajā naktī iepazīstina ar laikmetīgā cirka māksliniekiem – francūžu Borisa Gibē un Florāna Hamona projekta “Mouvinsitu” pasaules pirmizrādi, ko papildina asprātīgu un poētisku video darbu izstāde, vēsta Jaunā teātra institūts.

Izrāde, kas paredzēta skatītājiem no astoņu gadu vecuma, apvieno laikmetīgās dejas, vizuālās mākslas, kino un cirka elementus un ar kustības palīdzību uzbur nereālus, fiktīvus mirkļus, kas ļauj gluži fiziski sajust tukšumu, zaudēt realitātes sajūtu un uzrakstīt kino scenāriju uz skatuves.

Izrāde “Mouvinsitu” notiks VEF Kultūras pils zālē sestdien, 6. septembrī plkst. 19. Video izstāde būs apskatāma VEF Kultūras pils foajē no plkst. 18 līdz 21. Ieeja – bez maksas.

“Mouvinsitu” autori ir mākslinieki Boriss Gibē un Florāns Hamons no Parīzes. Boriss kopš agras jaunības ir iepazinis gan cirka dzīvi, gan dzīvi bez mājām. 1996. gadā viņš nodibināja kompāniju “Zampanos”, pēc tam daudz ceļojis un strādājis teju visās vadošajās jaunā cirka kompānijās Francijā.

Florāns ir kinorežisors ar akrobāta izglītību un laikmetīgās dejas pieredzi, kurš šobrīd līdzās citiem projektiem strādā arī ar vienu no visslavenākajām cirka kompānijām Francijā un Eiropā “Theatre Dromesko”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+