×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. septembris, 2016
Drukāt

Baltijas Asamblejas balvu zinātnē saņems “Mildronāta” pētniece Maija Dambrova

Foto: LETAFoto: LETA

Otrdien, 27. septembrī, starptautiska žūrija paziņoja Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, mākslā un literatūrā saņēmējus.

2016. gada balvu zinātnē piešķirt Maijai Dambrovai par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta “Mildronāts” darbības mehānismu izpētē.

BA balvu literatūrā šogad saņems lietuviešu dzejnieks, rakstnieks, literatūras kritiķis, dramaturgs un tulkotājs Sigits Parulskis par romānu “Darkness and Company”, kā arī eseju kolekcijām “Wanting Something Tender Before Dying” un “The Fangs of My Conviction”.

Savukārt balvu mākslā piešķirs Igaunijas izvirzītajam balvas kandidātam – režisoram Kristijonam Vildžūnam par filmu “Seneca’s Day”. Tas ir pirmais šāda veida Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopprojekts. Spēlfilma stāsta par 1989. gadu Viļņā, vēstot arī par Baltijas ceļu.

Katras balvas apjoms ir 5000 eiro. Balvas pasniegs gadskārtējā BA sesijā, kas norisināsies 27. un 28. oktobrī Rīgā.

Žūrijā bija deviņi literatūras, mākslas un zinātnes eksperti no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

Līdztekus uzvarētājiem BA balvai šogad bija nominēti:

literatūrā Guntis Berelis (“Vārdiem nebija vietas”) un Dorisa Kareva (“Family Album”);

mākslā Vestards Šimkus par augstvērtīgo sniegumu koncertos Latvijā un ārzemēs, tostarp daudzos ievērojamos starptautiskos festivālos, kā arī komponista Sergeja Rahmaņinova mūzikas interpretāciju solo albumā “Vestard Shimkus. Rachmaninoff” un Dāvids Gerings par izcilību un oriģinalitāti koncertos, kā arī Baltijas mūzikas popularizēšanu Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un citviet pasaulē;

zinātnē: gastroenterologs Lims Kupcinsks par augstiem zinātniskajiem sasniegumiem un sadarbības stiprināšanu Baltijas valstu pētnieku starpā.

BA balva ir dibināta 1994. gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki. Pagājušajā gadā balvu literatūrā saņēma rakstnieks Māris Bērziņš par romānu “Svina garša”. Laureāts BA balvā mākslā bija lietuviešu diriģents Modests Pitrens). Savukārt balvu zinātnē pērn piešķīra Evai Klaritai Petai (Eva-Clarita Pettai) un Vello Petai (Vello Pettai) no Igaunijas par monogrāfiju “Transitional and Retrospective Justice in the Baltic States”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+