×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. maijs, 2016
Drukāt

Baltijas baleta konkurss pulcēs 70 dalībniekus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 14. līdz 17. jūnijam Rīgā notiks jau trešais Starptautiskais Baltijas baleta konkurss, kurā šogad piedalīsies septiņdesmit dejotāji no sešpadsmit valstīm, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

“Esmu gandarīta, ka mūsu konkurss ar katru reizi raisa arvien lielāku interesi un piesaista lieliskus dejotājus no visas pasaules. Noskatoties dalībnieku pieteikuma video, esmu pārliecināta, ka cīņa par godalgotajām vietām būs spraiga, aizraujoša un raisīs arī skatītāju interesi,” atklāj Latvijas Baleta un dejas ģildes priekšsēdētāja, konkursa rīkotāja Regīna Kaupuža.

14. un 15. jūnijā plkst. 15 Dailes teātrī notiks konkursa kārtas, kurās piedalīsies septiņdesmit profesionālo klasiskā baleta skolu audzēkņi un klasiskā baleta dejotāji no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Krievijas, Vācijas, Rumānijas, Bulgārijas, Serbijas, Japānas, Korejas, Grieķijas, Kazahstānas, Kirgizstānas un Gruzijas. Dalībniekus vērtēs starptautiska, profesionāla žūrijas, kuras priekšsēdētājs būs Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

17. jūnijā plkst. 19 Latvijas Nacionālajā operā notiks II Starptautiskā Baltijas baleta konkursa Galā koncerts, kurā uzstāsies konkursa uzvarētāji, kā arī izcili viesi – Berlīnes Valsts operas baleta solisti Lisa Broikere un Uljans Tapors, Drēzdenes Semperoper baleta solisti Kortnija Ričardsone un Fabiens Forangers un Vīnes Valsts operas solists Deniss Čerevičko, kā arī citi.

Konkursa uzvarētāji saņems naudas balvas, kā arī stažēšanās iespējas Berlīnes Valsts baletskolā, Rīgas horeogrāfijas vidusskolā, Krievu klasiskā baleta intensīvajos vasaras kursos Rīgas horeogrāfijas vidusskolā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+