×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. maijs, 2013
Drukāt

Baltkrievu vēsturiskais nacionālais karogs izraisa skandālu hokeja čempionātā

baltkrievu-karogs4

Baltkrievu vēsturiskais nacionālais karogs izraisījis skandālu pasaules hokeja čempionātā, jo organizatori centušies nepieļaut tā izmantošanu, savā interneta vietnē ziņo baltkrievu trimdas radiostacija “Euroradio”.

Baltkrievijas un Čehijas izlašu mača laikā piektdienas vakarā baltkrievu līdzjutēji virs tribīnēm pacēla milzīgu balti-sarkani-baltu karogu, kas tiek uzskatīts par vēsturisko nacionālo karogu un kalpoja par neatkarīgās Baltkrievijas valsts karogu laikā no 1918. līdz 1919.gadam, kā arī no 1991. līdz 1995.gadam.

1995.gadā autoritārais Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko organizēja referendumu, kura rezultātā vēsturiskais nacionālais karogs tika aizstāts ar modificētu Baltkrievijas PSR karogu. Pret komunistiskā režīma reliktu tika nomainīts arī vēsturiskais Baltkrievijas ģerbonis, kuru piektdien arī varēja manīt uz baltkrievu līdzjutēju turētajiem plakātiem.

Šobrīd vēsturiskās nacionālās simbolikas lietošana Baltkrievijā faktiski ir aizliegta, un par to iespējams nonākt pat ieslodzījumā. Taču piektdien baltkrievi varēja aizliegtos simbolus vērot valsts televīzijā, kas pārraidīja mača tiešo translāciju.

Čempionāta organizatori no Zviedrijas puses nosūtīja uz tribīnēm policiju, lai Minskas režīmam nepatīkamos simbolus aizvāktu, un baltkrievu līdzjutējus nācās aizstāvēt vietējiem zviedru skatītājiem, “Euroradio” pastāstīja organizācijas “Baltkrievijas nacionālā atmiņa” vadītājs Anatolijs Mihnovecs, kas personīgi bija iesaistīts konfliktā ar zviedru varasiestādēm. Organizatori norādījuši, ka karogi esot politiska simbolika, kuras izmantošana čempionāta laikā neesot pieļaujama.

Lai gan piektdienas mača laikā, pateicoties tam, ka iejaucās zviedru līdzjutēji, baltkrievu nacionālie karogi tribīnēs palika līdz pat spēles beigām, organizatori paziņojuši, ka turpmāk baltkrievu līdzjutēji ar nacionālo simboliku spēļu norises vietās vairs netikšot ielaisti.

Zviedrijas parlamenta deputāts Kristiāns Holms, kas pārstāv centriski labējo Mēreno partiju, savā “Facebook” vietnē paziņojis, ka čempionāta organizatoru centieni aizliegt baltkrievu nacionālo karogu ir apkaunojoši.

Kā ziņots, piektdienas spēlē ar rezultātu 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Čehijas izlase.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+