×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Balva «Lata romānu» cītīgai lasītājai


pusdienas_km_11

Pirmdien “Latvijas Avīzes” redakcijā un vēlāk arī krāšņākā gaisotnē – pie pusdienu galda restorānā – satikās pazīstamais rakstnieks, ilggadējais “Lata romānu” autors Vladimirs Kaijaks un viņa daiļrades cienītāja skolotāja Mirdza Lībiete no Cēsīm. 


 

Mirdzai Lībietei tikšanās un sarunas ar rakstnieku bija sevišķs notikums un godam nopelnīta balva par cītīgu “Lata romānu” lasīšanu un piedalīšanos “Latvijas Avīzes” pērn gada nogalē rīkotajā konkursā, atzīmējot 150. “Lata romāna” iznākšanu. Šis notikums bijuši svētki arī literātam V. Kaijakam, jo tieši ar viņa rakstītās un vēlāk seriālā “Likteņa līdumnieki” ekranizētās tetraloģijas pirmo daļu “Enijas bize” arī aizsākusies “Lata romāna” sērija tālajā 1999. gadā.

Izrādās, abi ir novadnieki. V. Kaijaks dzimis Cēsīs. Savukārt M. Lībiete ir cēsniece, Cēsu Valsts ģimnāzijas interešu izglītības skolotāja. Vadot literāros pulciņus, viņa gandrīz 30 gadus rūpīgi sekojusi un seko līdzi V. Kaijaka literārajām gaitām. Gadu no gada satikusies ar autoru gan viņam veltītajos vakaros Cēsu centrālajā bibliotēkā, gan arī pašas rīkotajos grāmatu atvēršanas svētkos. Arī V. Kaijaks priecājās kopā ar savas daiļrades cienītāju pakavēties jaukajās atmiņās par kopīgi pieredzēto. Sarunas gaitā viņš savai lasītājai arī atklāja, ka šobrīd topot kāds jauns darbs. Par ko – to gan viņš neteikšot: “Es nevienam nestāstu, par ko rakstu, pat ne savai dzīvesbiedrei Mārai Svīrei. Tas ir noslēpums. Ja es izpļāpājos, man vairs negribas rakstīt. Tad ir kā tāds vāks virsū,” autors skaidroja un piebilda, ka arī dzīvesbiedre rakstniece šobrīd strādā pie jauna romāna.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+