×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. septembris, 2012
Drukāt

Banku kompass


Kopš vakardienas Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) interneta mājas lapā www.fktk.lv iepazīstina ar Latvijas banku darbības rādītājiem, reizē skaidrojot interesentiem to jēgu un nozīmi. 


 

FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis pārliecināts, ka vienuviet sakopotās ziņas par ikvienu Latvijā strādājošo banku palīdzēšot labāk orientēties nākamajiem naudas noguldītājiem, kredītu ņēmējiem un citiem klientiem. “Jaunais informatīvais rīks gan nav banku rentgens. Tas dos iespēju klientam salīdzināt vienas bankas darbību ar otru, lai izlemtu, ar kuru labāk sadarboties. Tomēr izšķiršanās paliek katra paša ziņā,” viņš piebilst.

FKTK priekšsēdētājs atzīst, ka pēc Latvijas Krājbankas sabrukuma banku uzraudzība kļuvusi stingrāka.

Jūnija sākumā FKTK grozīja banku publisko ceturkšņa pārskatu sagatavošanas noteikumus, nosakot, ka bankām jāpublicē šie pārskati savās mājas lapās un vienlaikus jāiesniedz arī finanšu tirgus uzraudzības iestādei – FKTK. Te apkopotas ziņas par sešiem galvenajiem rādītājiem: banku aktīviem, kredītiem, noguldījumiem, peļņu vai zaudējumiem, kapitāla pietiekamību, aktīvu atdevi.

Kā FKTK pārstāvjiem šķiet, galveno rādītāju apkopojums par 2. ceturksni pašlaik nekādas bažas nerada. Kopējais kapitāla pietiekamības rādītājs bija 17,2% – aptuveni divreiz lielāks par minimālo prasību 8%. FKTK paredz, ka līdz gada beigām banku peļņa pārsniegs 100 miljonus latu.

Latvijas Komercbanku asociācijas komunikācijas speciāliste Baiba Melnace atzīst, ka nākamajiem klientiem sameklēt banku datus vienuviet FKTK mājas lapā būs vieglāk nekā ložņāt pa 29 komercbanku mājas lapām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+