Ekonomika
Bizness

Barona ielas galvenais būvuzraugs visu darbdienu strādājis citur, atklāj raidījums 16

Foto – LETA

Rīgas dome par Krišjāņa Barona ielas rekonstrukcijas darbu būvuzraudzību 2015.gadā slēgusi līgumu ar SIA “Bild”, kas iepriekš piederēja 2016.gada vasarā kukuļošanas lietā aizturētajam Satiksmes departamenta darbonim Uģim Brožam, šovakar vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Pēc raidījuma rīcībā esošās informācijas, ar Barona ielas rekonstrukcijas darbiem saistītajā kriminālprocesā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ir aizdomas par viltotiem būvuzraudzības dokumentiem. Saskaņā ar šiem dokumentiem Barona ielā notiekošos darbus uzraudzījusi persona, kura faktiski no rīta līdz vakaram strādājusi Salaspils novada domē.

Būvdarbus Barona ielā organizējis tas pats Rīgas domes Satiksmes departamenta darbonis Broža, kuru KNAB vasarā aizturēja kriminālprocesā par iespējamām nelikumībām departamenta organizētos iepirkumos. Viņam bijusi iespēja izvēlēties uzņēmumu, kas veiks Barona ielas būvdarbu uzraudzību. Broža izvēlējies firmu “Bild”, kura iepriekš piederējusi viņam pašam. Ar šo uzņēmumu dome Brožas personā noslēgusi līgumu, kas neparedzējis stingru kārtību, kā pašvaldība saņem atskaites par būvdarbu gaitu. Līgumā esot bijušas tikai vispārīgas frāzes, ka uzraudzība jāveic.

SIA “Bild” no savas puses par tiešo būvniecības uzraugu norīkojusi Andreju Kiseļevu-Podgorniju, ar kuru Broža esot sen pazīstams un iepriekš strādājis kopā. Kiseļevs-Podgornijs gan no rīta līdz vakaram strādājis Salaspils novada domē. “Nekā personīga” viņš apgalvoja, ka veicis Barona ielas būvdarbu apsekošanu “vienu, divas reizes nedēļā”, aizbraucot uz turieni pēc darba laika. “Izstaigāju un ne ar vienu nekontaktēju. Skatījos, kā tur notiek darbi. (..) Man jau nevienam nav jāatskaitās, kad es esmu atbraucis,” raidījumam sacīja oficiālais Barona ielas darbu galvenais būvuzraugs.

“Nekā personīga” aptaujātie ceļu būves eksperti gan pārliecinoši apgalvojuši, ka, atbraucot uz objektu pēc darba laika, tāda apjoma darbiem kā Barona ielas rekonstrukcija būvuzraudzību veikt reāli nav iespējams.

Pēc raidījuma rīcībā esošās informācijas, KNAB izmeklētāju ieskatā Kiseļevs-Podgornijs vispār nav braucis uz Barona ielu un neko tur nav uzraudzījis, bet ar savu seno paziņu Brožu vienojies, ka dokumentus sakārtos, kā vajag. Tikai tad, kad internetā sākušas parādīties video un foto liecības par to, kā šī rekonstrukcija notiek, Kiseļevs uz būvobjektu sācis piebraukāt. Tad arī sarakstīti darbu pieņemšanas akti ar atpakaļejošu datumu, ko KNAB sliecas kvalificēt kā dokumentu viltošanu.

Pats Kiseļevs-Podgornijs gan “Nekā personīga” apgalvoja, ka nekādus dokumentus nav viltojis.
“Nekā personīga” jau iepriekš vēstīja, ka neilgi pēc tam, kad Broža vasarā notikušās aizturēšanas dēļ darbu Rīgas domes Satiksmes departamentā bija spiests pamest, ar viņu uzņēmuma līgumu par konsultācijām noslēdza “Rīgas satiksme”. Brožas pats uzskata, ka KNAB, vēršoties pret viņu, pilda kādu politisku pasūtījumu.

LA.lv