Foto – Juris Kalniņš

Basketbolā bosnieši pieveikti, nākamais solis – Melnkalne 0

Latvijas basketbolisti Eiropas čempionātu Slovēnijas pilsētā Jeseņicē vakar sāka, ar 86:75 uzvarot Bosnijas un Hercegovinas izlasi.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

Abas komandas Jeseņicē un netālajā kalnu kūr­ortā Kranjska Gorā atgriezās pēc vasaras pilnbriedā tur lietajiem sviedriem treniņu nometnē. Spēles rītā kalnu saules apspīdētajiem un kafiju malkojošajiem mūsu basketbolistiem par pārliecību nebija jāsūdzas: viss ir kārtībā, mēs uzvarēsim!

Lai uzvarētu bosniešus, vispirms bija jānoliec pūķa divas prāvākās galvas – naturalizētais amerikānis Zaks Raits un Bruklinas “Nets” uzbrucējs Mirza Teletovičs. Pirmo uzticēja Jānim Strēlniekam, kuram šis darbs nesagādāja lielas grūtības pēc abu kopīgās spēlēšanas Sanktpēterburgas “Spartak”. Teletoviča apklusināšana tika atstāta Kasparam Bērziņam un Rolandam Freimanim. Pirmajā puslaikā izdevās gandrīz perfekti – bosniešu kolēģi saķēra galvas par Teletoviča pieciem netrāpītajiem metieniem no spēles. Par bosniešu aizsardzību leģendas nekad nav stāstītas, cauras vietas tajā allaž var atrast. Latvijas izlase tās uztaustīja ļoti mērķtiecīgi, it īpaši pie pick’n’roll izspēlēm. To galvgalī visbiežāk nokļuva Freimanis – 20 punkti bija pamatīgs ieguldījums latviešu pirmajā puslaikā izcīnītajam pārsvaram 43:33. Mūsējie bija pārāki ne tikai rezultātā, bet arī spēles kvalitātē – bumbas kustība līdz brīvam metienam priecēja basketbola gardēžus, statistiķi fiksēja labu precizitāti (56% pret bosniešu 29%) un nelielu pārsvaru zem groziem (atlēkušās bumbas 19:17).

Pēc pārtraukuma bosnieši ātri atgriezās cīņā par uzvaru. Teletovičs iespēlējās un netika apturēts, paši pieļāvām kļūdas, bet pretiniekiem paveicās. Tribīnēs kājās cēlās abu komandu atbalstītāji. Vairākas reizes Bosnijas un Hercegovinas izlase pienāca pavisam tuvu, taču allaž atradās kāds, kas dienvidniekus atvēsināja. Dairis Bertāns iemeta divus trejačus (52:45), Rihards Kuksiks guva četrus punktus pēc kārtas, no metriem septiņiem izšāva Jānis Blūms (67:61). Turklāt tas viss par spīti piezīmju problēmām garajā galā – Freimanim un Kasparam Bērziņam to bija pa četrām. Kad 35. minūtē Kuksiks trāpīja vēl vienu trejaci un Kristaps Janičenoks aizmuka ātrajā uzbrukumā (74:61), bija skaidrs – pirmais solis uz turnīra otro posmu Ļubļanā jau sperts. Turklāt skaists un pārliecinošs solis, pamatīgi iedragājot prognozes, kas mūsējiem atvēlēja pastarīšu lomu Jeseņices turnīra komandu sekstetā.

Šodien Latvijas basketbolistiem pretī stāsies Melnkalnes izlase – spēcīgi, bet pieveicami pretinieki. Lai nokļūtu Ļubļanā, vajadzīga vēl viena uzvara.

Basketbols

EIROPAS ČEMPIONĀTS, B GRUPA

Latvija – Bosnija un Hercegovina 86:75 (20:20, 43:33, 62:57), Freimanis 24, Kuksiks 13, Janičenoks 12, Strēlnieks un Bertāns pa 9, K. Bērziņš un Meiers pa 6, Mejeris 4, Blūms 3+6 AB, Šķēle, Šeļakovs; Dedovičs 19, Teletovičs 18, Kikanovičs 16, Raits 12.

A grupā: Lielbritānija – Izraēla 75:71, C grupā: Gruzija – Polija 84:67, D grupā: Somija – Turcija 61:55.