Basketbolistiem jādodas mājās 0

Latvijas basketbolisti Eiropas čempionātu Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā pabeidza ar zaudējumiem Francijas (91:102) un Beļģijas izlasei (56:60), neie-kļūstot ceturtdaļfinālā.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

Piektdien pēc ukraiņu mazliet negaidītās uzvaras pār serbiem kļuva skaidrs, ka Latvijas izlasei, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, otrajā posmā jāuzvar arī abās atlikušajās spēlēs vai arī jāsagaida palīdzīga roka no kaimiņiem lietuviešiem. Rēķināšanu mūsu nometnē, kā arvien, lika malā un nopietni gatavojās mest izaicinājuma cimdu vieniem no čempionāta favorītiem Francijas basketbolistiem, ar kuriem kārtīga cīņa iznāca pirms diviem gadiem Šauļos.

No iecerētā
nesanāca nekas

Tomēr no iecerētā īsti nesanāca nekas. Pirmajā ceturtdaļā latvieši zaudēja 31 punktu, kas lielā mērā noteica spēles ritējumu. Rezultatīvā basketbolā vairākas reizes tikām zem mīnus desmit robežas, tomēr pacīnīties par uzvaru neizdevās. Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis: “Uzdevums bija brīžiem spēlēt zonu, brīžiem pāriet pie sistēmas “cilvēks cilvēku”, iespējami vairāk savilkties un virzīt frančus uz trīspunktu metieniem. Mūsu lielajiem spēlētājiem vajadzēja būt agresīviem, pat rupjiem. Nesanāca nekas. Pirmajā puslaikā pretinieki mums iemeta, cik gribēja, un visu – no groza apakšas. Visā spēlē viņi trāpīja tikai trīs trejačus, tomēr guva 102 punktus.”

Sliktākā spēle

Skaistajam un pārliecinošajam Eiropas čempionāta sākumam Jeseņicē un ukraiņu sagraušanai Ļubļanā paliek nulles vērtība. Izšķirošā otrā posma spēle vakar pret Beļģijas izlasi latviešiem bija sliktākā visā turnīrā. Šķita, ka viņi nobijušies no pašu radītās iespējas iekļūt ceturtdaļfinālā. Spēle nevedās, bumba krita laukā no rokām un garām grozam. Bēdīgākais, ka tā arī neatradās neviena, kas varētu pavilkt sev līdzi komandu. Mēģinātāji bija, darītāju trūka. Lielāko spēles daļu Latvijas izlase bija iedzinējos. Pēdējās ceturtdaļas sākumā ar milzu pūlēm izdevās panākt 46:46, taču sekoja trīs nepārdomāti uzbrukumi, vairākas kļūdas un neatgriešanās aizsardzībā – 46:55. Vēl izdevās pievilkt līdz 53:55, dodot iespēju izglābties, taču precīza un droša roka nebija nevienam.

Latvijas izlasei šajā čempionātā neviens neko nedāvināja – viss bija jāizcīna pašiem. Ja bosnieši neizlaistu iekrāto pārsvaru pret Lietuvas izlasi, uz Ļubļanu mēs būtu devušies ar vienu uzvaru. Ja ukraiņi negaidīti neuzvarētu serbus, iespējams, vakar būtu derējis arī zaudējums ar 17 punktu starpību. Palikām bez palīdzīgas rokas no malas un bez dāvanām.

BASKETBOLS

EIROPAS ČEMPIONĀTS, E GRUPA

* Latvija – Francija 91:102 (15:31, 35:52, 65:76), Bertāns 28, Strēlnieks 14, Freimanis un Kuksiks pa 11, Šķēle 8, Blūms 6, K. Bērziņš 4, Janičenoks 3, Šeļakovs, Meiers un Mejeris pa 2, J. Bērziņš; Ažinka 25, Pārkers 23, Batums 19+10 AB.

* Latvija – Beļģija 56:60 (15:14, 32:32, 42:46), Freimanis 10+11 AB, Kuksiks 9, Strēlnieks un Mejeris pa 7, Meiers 6+6 AB, Bertāns 5, Janičenoks 4+6 AB, Blūms un Šķēle pa 4; Maso 14, Mukubu 13, Ervels 10.

* Lietuva – Beļģija 86:67 (18:12, 44:21, 69:35), Motiejūns 13, Valančūns 12+10 AB, Kuzminsks 12; Tabū 15, Ervels 10, Drīsens 9.

* Ukraina – Serbija 82:75 (18:21, 41:40, 63:54), Korņijenko 21, Džeters 20, Ļipovijs un Natjažko pa 9; Bjelica 22+10 AB, Nenads Krstičs 17, Bogdanovičs 15.

Pirms vakardienas spēlēm Ukraina – Lietuva un Serbija – Francija: 1. Lietuva 3-1, 2. Francija 3-1, 3. Serbija 3-1, 4. Latvija 1-4, 5. Ukraina 2-2, 6. Belģija 1-4.

F grupa: Grieķija – Spānija 79:75 (41:38), Horvātija – Somija 88:63 (39:20), Slovēnija – Itālija 84:77 (45:39), Horvātija – Itālija 76:68 (31:36), Spānija – Somija 82:56 (42:30), Grieķija – Slovēnija 73:65 (43:27). 1. Horvātija 3-1, 2. Slovēnija 3-1, 3. Itālija 2-2, 4. Spānija 2-2, 5. Somija 1-3, 6. Grieķija 1-3. Šodien: Horvātija – Grieķija, Itālija – Spānija, Somija – Slovēnija.