×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Bauskā tapušais 17. gs. sudraba kauss nonācis muzejā (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien, 2. janvārī, plkst. 10.45 ar kurjerpasta starpniecību Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā nonākusi Bauskas zeltkaļu cunftes meistara Heinriha Timmes Jaunākā (1630. – 1683.) darinātā sudraba kanna, kuru šā gada 14. novembrī Ķelnes izsoļu namā “Lempertz” nosolīja Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejs.

Šis unikālais priekšmets tika iegūts par 10 000 eiro, kam vēl pieskaitāma nodokļu summa 2 936 eiro apmērā, tātad – pašvaldībai kanna maksāja 12 936 eiro.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks stāsta, ka Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja krājumā (no nākamā gada tas mainīs nosaukumu un kļūs par Bauskas muzeju) ir zeltkaļu cunftes zīmogs.

“Mūsu pilsētas muzejā glabājas vien dažas vietējo zeltkaļu darinātas sudraba saktas, citas saktas un daži kausi ir arī Jelgavas un Rīgas muzejos, vairāki sudraba liturģiskie trauki ir draudžu īpašums, bet šāda veida izcila mākslas darba, kāds ir nupat iegādātā daļēji apzeltītā 1333 gramus smagā sudraba kanna ar vāku, mums līdz šim nav bijis. Šādu Bauskā tapušu sudraba priekšmetu Latvijā palicis pavisam nedaudz, jo kādreiz tos izgatavoja muižnieku un turīgāko pilsētnieku, kā arī baznīcas draudžu vajadzībām. Līdz ar vācbaltu repatriāciju 1939. gadā lielākā daļa šādu priekšmetu aizceļoja uz Vāciju. Tamdēļ šī sudraba kanna tika izsolīta tieši Vācijā. Bauskas izcilāko amatnieku darbiem būtu jābūt aplūkojamiem Bauskā!” – uzsver domes priekšsēdētājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Samulsināja -2.janvāris-, kas patiesībā ir 2.decembris….

  2. Labs darbs un naudas ieguldījums un nevis pabalstu izdošana zildeguņiem un apkures pētīšana Kiprā!

Draugiem Facebook Twitter Google+