Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
25. maijs, 2016
Drukāt

Bauskas 400 gadus vecais rātsnams restaurēts un atvērts apskatei

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Maija sākumā līdz ar tūrisma sezonas atklāšanas svētkiem apskatei atvērta arī Bauskas rātsnama interjera ekspozīcija, LA.lv uzzināja Bauskas novada domē.

Šobrīd rātsnama jaunos interjerus jau apskatījuši ap 500 interesentu.

Interjera ekspozīcijas idejas autori un realizētāji ir interjera priekšmetu restaurācijas firma SIA “Intarsija”, kura reģistrēta Bauskā. Līdz ar to šobrīd varam teikt, ka Bauskas rātsnams ir vienīgais rekonstruētais 17. gadsimta rātsnams Latvijā.

Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis Rātsnama oficiālajā atklāšanas pasākumā uzsvēra: “Maz ir gadījumu, kad kādu objektu atjauno ar šādu kultūratbildības izjūtu un pieeju. Rātsnama interjers rada fascinējošu īstenības un ticamības efektu.”

Turpmāk Bauskas rātsnama interjera ekspozīciju apmeklētāji bez maksas varēs apskatīt 5. jūnijā, 3. jūlijā, 7. augustā un 4. septembrī plkst. 10.30; 11.30; 12.30; 13.30; 14.30 pulcējoties pie rātsnama. Rātsnamā vienlaikus rindas kārtībā tiks ielaistas 25 – 30 personas.

Pārējā laikā rātsnama interjeru ekspozīcija būs apskatāma tikai grupās, apmeklējumu iepriekš piesakot.

Šobrīd Bauskas rātsnamā atrodas Bauskas novada Dzimtsarakstu nodaļa un Bauskas Tūrisma informācijas centrs, kurā atrodas bezmaksas ekspozīcija “Sver un mēri Bauskā”. Te var uzzināt par Rātsnama vēsturi, senajiem svariem un mēriem Kurzemes Zemgales hercogistē, kā arī tiek piedāvāta iespēja nosvērties un nomērīties senajās mērvienībās – pudos un olektīs, par to saņemot sertifikātu.

Rātsnama restaurācija sākās ar Rātslaukuma atjaunošanu 2008. gadā, projekta kopējās izmaksas bija paredzētas 490 751,81 lati, no tām 84,96 % bija ERAF finansējums, 2,25% – valsts budžeta, savukārt pašvaldības līdzfinansējums bija 12,79 %.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+