Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
22. septembris, 2014
Drukāt

Bauskas pilī muzicēs “Canto”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bauskas pilī 27. septembrī ar Senās mūzikas ansambļa “Canto” madrigālu koncertprogrammu “Monteverdi kods” atsāksies senās un romantiskās mūzikas koncerti, informē Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilvija Neimane.

Madrigāls 16. gadsimtā bija visnozīmīgākais renesanses mūzikas aristokrātās, laicīgās mūzikas žanrs, kas aizsākās 14. gadsimta Itālijā. Latvijā ansamblim “Canto” ir vislielākā pieredze renesanses un gotikas mūzikas atskaņošanā. Ansambļa repertuārā iekļauti renesanses komponistu garīgās un laicīgās mūzikas žanru vokālie skaņdarbi. Skaņdarbus izpildīs pieci mūziķi – Kristīne Gaile, Andris Gailis, Inese Gūte, Krists Boitmanis un Maksims Ļaščenko.

Grupas dalībnieki, kā paši saka, sevišķu uzmanību velta venēcieša Klaudio Monteverdi (1567.– 1643) īpašajam devumam mūzikas vēsturē. Ansambļa mākslinieciskais vadītājs Andris Gailis saka: “”Canto” meklē atminējumu Monteverdi laiktelpas mistērijai, viņa unikālajai ietekmei gan uz sava laika, gan mūsdienu auditoriju. “Monteverdi kods” ir ekskluzīvs piedāvājums Latvijas mūzikas telpā.”

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+