×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Bauskas pilī priekšnesumu sniegs Igaunijas seno deju grupa

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 5.martā, plkst. 17 Bauskas pilī ar koncertprogrammu, kurā būs redzamas gan 15. gadsimta renesanses galminieku, gan vienkāršo iedzīvotāju dejas dzīvās mūzikas pavadījumā, uzstāsies Tartu seno deju grupa “Saltatriculi”, LA.lv uzzināja muzejā.

Renesanse ir īsts galma sociālo deju uzplaukuma laiks un skatuves dejas rašanās priekšvēstnesis. Dejas kļūst par galma svinību un augstmaņu svētku neatņemamu sastāvdaļu. Skaistums, grācija un grezni tērpi liecināja par personas sociālo statusu, tāpēc dejotprasme un manieru izkopšana kļūst par sabiedriski aktīva cilvēka nepieciešamību. Daudzi vēlējās spodrināt dejas meistarību vai katru dienu. Itālijā un citās valstīs tika atvērtas neskaitāmas deju skolas, arī piedāvājamo deju klāsts bija plašs.

Seno deju grupa “Saltatriculi” dibināta 2001.gadā. Tās repertuārā ir aristokrātijas, galma, pilsētnieku un sociālās dejas, kuru pirmsākumi meklējami 15. – 17. gadsimtā. Deju grupa uzstājusies Tartu Hanzas dienās, Kuresāres pilī, Vīlandes Senās mūzikas festivālā un citur.

Biļetes cena: 7 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+