Latvijā
Kriminālziņas

Bauskas policistus vaino bezdarbīgā kautiņa vērošanā; incidentu pārbaudīs 16

Kadrs no video

Valsts policija sākotnēji noraida sociālajos tīklos izteiktos pārmetumus policistam par neiesaistīšanos kautiņa izšķiršanā Bauskā, tomēr sīkākai šī gadījuma un policistu rīcības izvērtēšanai ir ierosinājusi iekšējo pārbaudi, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā.

Šorīt sociālajā tīklā “Facebook” tika ievietots video, kurā bija redzami trīs, acīmredzot, konfliktējoši vīrieši pie lielveikala Bauskas centrā. Viens no vīriešiem bija tērpts policijas formastērpā, bet divi – civilā. Kādā brīdī viens civilā tērptais vīrietis nokautēja otru, kurš palika guļam uz asfalta auto stāvvietā. Video redzams, ka sitējs pameta notikuma vietu un pievienojas grupiņai citu cilvēku.

Aptuveni minūti garajā video vīrietis policijas formastērpā nevis izšķīra konfliktu, pēc sitiena aizturēja sitēju vai sniedza tūlītēju palīdzību nokautētajam, bet gan iesēdās policijas automašīnā. Video nebija redzams, ka policijas auto būtu pametis notikuma vietu, tomēr komentāros pie video policistam tika veltīti pārmetumi par neiesaistīšanos konflikta atrisināšanā.

Video autors bija norādījis, ka tas filmēts Bauskā, taču nebija precizējis, kā konflikts izvērsies pirms sitiena un kā situācija risinājusies pēc tā. Video strauji izplatījās sociālajā tīklā, un līdz sestdienas pēcpusdienai cilvēki
ar to bija dalījušies jau vairāk nekā 6000 reižu, bet tas ticis noskaitīts vairāk nekā 140 000 reižu.

Valsts policija pēc video publiskošanas sāka skaidrot lietas apstākļus un pēcpusdienā izplatīja paziņojumu, uzsverot, ka video redzama tikai daļa no konflikta situācijas, kas neataino visus notikumus.

Notikumi risinājušies kādā spēļu zālē Bauskā un vēlāk arī pie tās. Šorīt plkst.4.20 Valsts policijā saņemts izsaukums uz spēļu zāli, kurā bija izcēlies konflikts starp vairākiem tās apmeklētājiem. Lai konfliktu apturētu, pret vienu no iesaistītajām personām spēļu zāles apsargs pielietojis asaru gāzi. Policijai ierodoties notikuma vietā, vīrietim pret kuru tika pielietota asaru gāze, tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, savukārt spēļu zāles apsargs tika uzaicināts uz dienesta automašīnu sniegt paskaidrojumu par notikušo konfliktu un tā attīstību.

Kā, atsaucoties uz sākotnējo informāciju, informē Valsts policija, kamēr apsargs sniedzis paskaidrojumu, starp iepriekš spēļu zālē konfliktējošajām personām no jauna izcēlies konflikts stāvlaukumā iepretim spēļu zālei, daļa no kura redzama internetā publicētajā video.

Brīdī, kad no jauna izcēlies konflikts, viens no policistiem pametis automašīnu un devies to izšķirt. VP atzīmē, ka internetā publicētajā video redzams tikai atsevišķs notikušā fragments, kurā esot redzams, kā policists ved vienu, visstiprāk iereibušo vīrieti uz dienesta automašīnu. Šajā brīdī pieskrējuši klāt divi citi konflikta dalībnieki un viens no tiem iesitis visvairāk iereibušajam vīrietim, kurš nokritis.

Kā norāda policija, šajā brīdī policists neesot vis pametis notikuma vietu un cietušo, bet gan, izvērtējot situāciju un riskus, pieņēmis lēmumu izsaukt papildspēkus pa rāciju, tāpēc arī iesēdies mašīnā. Policija atzīmē, ka internetā publicētajā video nav redzams situācijas turpinājums, kas, pēc šobrīd policijas rīcībā esošās informācijas, esot bijis sekojošs – izsaucot papildspēkus, policists devies pie iereibušā vīrieša, lai pārliecinātos par viņa veselības stāvokli un notikušo. Nokautētais vīrietis esot atteicies no mediķu palīdzības.

Par notikušo konfliktu Valsts policijā uzsāktas divas lietvedības: viena – par konfliktu spēļu zālē, un otra – par konfliktu, kas no jauna izcēlās stāvlaukumā iepretim spēļu zālei, daļa no kura redzama video.

Vienlaikus uzsākta arī pārbaude, kuras laikā tiks vērtēta policistu profesionālā darbība un attieksme notikuma vietā. Lai fiksētu visu notikušā attīstības gaidu un gūtu pilnu informāciju par notikušo, šobrīd visi iesaistītie policisti un konflikta dalībnieki sniedz paskaidrojumus, kā arī tiek izņemti video, kurā redzams viss konflikts un tā attīstība, informē policija un sola, ka Valsts policijas darbinieku profesionālā rīcība un attieksme konflikta atrisināšanā tiks vērtēta ļoti rūpīgi.

LA.lv