×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

Bēgle no Eritrejas nonākusi Rīgas bezpajumtnieku patversmē (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Kāda bēgle no Eritrejas, kura uz laiku pametusi Latviju, bet vēlāk mūsu valstī atgriezusies, nonākusi bezpajumtnieku patversmē un nevar saņemt sociālo darbinieku sniegto atbalstu.

Kā šodien Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē stāstīja Sabiedrības integrācijas fonda pārstāve Ilze Dūmiņa, bēgle nevar saņemt valsts sociālo atbalstu, jo saskaņā ar Labklājības ministrijas (LM) norādījumiem tie nepienākas patvēruma meklētājiem, kas iepriekš atstājuši mūsu valstī. LM Ministru kabineta nosacījumu formulējuma dēļ ir aizliegusi bēglei piešķirt sociālo darbinieku un mentoru pakalpojumus.

Deputāts Ingmārs Līdaka (ZZS) pauda viedokli, ka šī situācija izveidojusies no nepareizas normu piemērošanas. Esot saprotams, ka mentora pakalpojumi netiek nodrošināti, kad patvēruma meklētājs ir ārpus Latvijas, taču šī palīdzība ir jāsniedz, kad cilvēks ir atgriezies valstī, pauda deputāts.

Lai rastu risinājumu tam, ka patvēruma meklētājiem pēc atgriešanās Latvijā netiek piešķirti sociālā atbalsta pakalpojumi, nedēļas beigās notiks apspriede, uz kuru aicināti arī LM pārstāvji.

Līdaka šodien komisijas sēdē arī informēja, ka 50 bēgļiem šodien nodrošināta iespēja apmeklēt zoodārzu. Šādu informāciju deputāts sniedza, atbildot uz SIF stāstīto, ka tiek mēģināts sagatavot dāvanas 78 bēgļu bērniem.

Kā ziņots, konkursā par sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu līdz 2018.gada vidum uzvarējusi biedrība “Patvērums “Drošā māja””.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Rīgā daudz slikti tīrītas vai vispār netīrītas ielas- var organizēt ” patruļa pilsētai”, nodrošinot pusdienas un samaksu par īres dzīvokli, atmaksājot noteiktu daudzumu ūdens un elektrības tēriņa. Jāslēdz līgums uz noteiktu laiku, ne ilgāku par pusgadu. Šī pusgada laikā jāiemācās elementāri sarunas vārdi, tie skaitā nepārsniedz 300. Ja atsakās mācīties, tad lai meklē citu valsti. Nav Latvijas valsts pienākums aprūpēt visus klejotājus vai liekēžus.

  2. Nesaprotu,kāpēc būtu jādod pabalsts,ja jau reiz aizgāja meklēt,kur lielāks pabalsts. Nenoveicās! Citur jau nav muļķi.

  3. Šamā desoja visu to gabalu no Austrumāfrikas lai nonāktu Latvijā? Pa ceļam nekur iekorķēties nevarēja?

Draugiem Facebook Twitter Google+