Viedokļi
Aptaujas

Aptauja: Ar kādu paveikto darbu kā Latvijas goda konsuls visvairāk lepojaties?0


Latvijas goda konsuls Čikāgā Roberts Blumbergs
Latvijas goda konsuls Čikāgā Roberts Blumbergs
Foto – Dainis Bušmanis

Roberts Blumbergs, Latvijas goda konsuls Čikāgā: “Pērn oktobrī Čikāgā rīkoju konferenci “Spotlight Latvia”, uz kuru ieradās 40 uzņēmēji no Latvijas, kuri darbojas galvenokārt IT jomā. Zinu, ka pēc konferences tika noslēgti vismaz pieci darījumi, par ko ir liels gandarījums. Viens Latvijas IT uzņēmums pēc šīs konferences saņēma tā saucamā riska kapitāla (venture captial – no angļu val.) fondu finansējumu, kas ir ļoti cienījami.”

 

Činedu Lazaruss Okeke, Latvijas goda konsuls Nigērijā: “Āfrikai nepieciešamas tehnoloģijas. Zinām, ka Latvija tās jau ražo vairāk nekā 100 gadus un jums ir laba tehniskās izglītības bāze – Rīgas Tehniskā universitāte. Mūsu kontinentam nepieciešami cilvēki, kuri apmāca dažādus uzņēmumus. Esmu lepns par to, ka Āfrikā plaši darbojas Latvijas uzņēmums “SAF tehnika”, kura ražotās mobilo telefonu bāzes stacijas iecienījušas vairākas Āfrikas telekompānijas, un tās importē Latvijas tehniku, jo tā ir sevi pierādījusi darbībā. Priecājos, ka Kenijā darbojas vietējais un Latvijas kopuzņēmums, kas nodrošina bezvadu interneta sakarus.”

 

Agrita Mārtinsone, Latvijas goda konsule Zviedrijā: “Priecājos par Latvijas spītīgo garu, cilvēku neatlaidību un mērķtiecību – ar to atšķiramies no izlutinātām tautām. Lepojos par mūsu kultūru, tai ir milzīgi liela loma, lai parādītu mūs citiem. Zviedrijā šāda vēriena Dziesmu un deju svētkus nebūtu iespējams sarīkot. Priecājos par visiem, kas dejo un dzied un spītīgi uztur Latvijas identitāti dzīvu. Zviedrijā dzīvoju kopš 1993. gada, šo gadu laikā pie sevis esam aicinājuši vairākus tūkstošus latviešu – ar koriem, deju kolektīviem un pūtēju orķestriem. Es priecājos arī par uzņēmīgiem cilvēkiem no Latvijas. Talsos Imants Ziediņš pirms 20 gadiem runāja par to, ka jāceļ hokeja halle. Toreiz neviens tam neticēja. Bet viņš savāca draugus un halle tika uzcelta. No Zviedrijas palīdzējām ar līdzekļiem halles celtniecībai un nopirkām arī tai autobusu. Latvijā ir daudz tādu cilvēku, kas iesāk lielus projektus, lai gan pārējiem tās var šķist trakas idejas. Galu galā entuziasms izsit tos cauri “sienai”. Latvietis nav pasīvs, ir daudzi, kas savu ideju īsteno, ja tai tic.”

LA.lv