Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
8. decembris, 2015
Drukāt

Beigušies “Prozas lasījumi” (1)

Foto - Marta PurmalaFoto - Marta Purmala

Ieva Melgalve

Svētdienas vakarā noslēdzās divdesmitais – jubilejas festivāls “Prozas lasījumi”, kas norisinājās decembra pirmajā nedēļā, vairāk nekā desmit pasākumos pulcējot 52 Latvijas un ārvalstu autorus un plašu klausītāju loku.

Profesionālās žūrijas balvas šogad bija vairākas: radošo atvaļinājumu Ventspils Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā saņēma Nils Sakss par “Prozas vakariņās” nolasīto stāstu “Cilvēks, kurš nekad nekļuva par ārstu”; bet radošo atvaļinājumu Baltijas Rakstnieku un tulkotāju centrā Visbijā saņēma Jana Egle par “Prozas vakariņās” nolasīto stāstu “Aiziet jūriņā”. Īpašās veicināšanas balvas sadarbībā ar literatūras žurnālu “Domuzīme” saņēma Ieva Melgalve par “Netikumīgo stāstu vakarā” nolasīto stāstu “Literārā akadēmija”, Agnese Krivade par “Prozas brokastīs” nolasīto stāstu “Kaut arī es staigāju tumšā ielejā”, Pēteris Pūrītis par “Prozas brokastīs” nolasīto stāstu “Mirušo upes”, Dace Vīgante par nolasīto stāstu “Literārās akadēmijas prozas pēcpusdienā” un “Netikumīgo stāstu vakarā” nolasīto stāstu “Pirmais stāsts” un Svens Kuzmins par “Prozas vakariņās” nolasīto stāstu “Kad svētais karš būs uzvarētais”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai Dies’ nogrābstās. Muļķības slavinājums atdzimst.

Sadalīti deviņi kilogrami kultūrasCeturtdien, 23. februārī, svinīgā ceremonijā tika sumināti Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio Gada balvas "Kilograms kultūras 2016" uzvarētāji, kuri saņēma mākslinieku Kristīnes Jurjānes un Ivara Miķelsona darinātas kilogramu smagas, zeltītas atsvara statuetes astoņās konkursa kategorijā.
Draugiem Facebook Twitter Google+