Dabā
Medības

Medniekam zināšanai. ‘Benelli M2 SP’ – neparasts, bet interesants0

Stilīga izskata ierocis, primāri radīts sportam.

Ir pusautomāti, un ir īpaši pusautomāti. Benelli ir Latvijā ļoti labi pazīstams itāļu zīmols, un zināmākie modeļi pie mums ir pusautomāts Benelli Vinci, kā arī karabīne Benelli Argo. Viss pārējais ir mazliet svešs, nepazīstams un visbiežāk arī lieks. Tomēr Benelli neaprobežojas tikai ar mums zināmu lietu ražošanu.

Izstādē “Jagd und Hund”, kas, kā ierasts, norisinājās Dortmundē Vācijā februāra sākumā, ieraudzīju kaut ko pavisam interesantu – Benelli M2 SP. Šis ir iespaidīga izskata ierocis, tādēļ, šķiet, arī tam pievērsu uzmanību. Radīts sportam, lai šautu praktiskās šaušanas 3 Gun disciplīnu, kad vienu sacensību ietvaros šauj ar pistoli, gludstobru un karabīni, ieročus vienu pēc otra starta laikā mainot. Bet tas nenozīmē, ka šo ieroci nevaram aplūkot tuvāk. Jauno M2 SP (Speed Performance – ātrs starts) raksturo garais un sarkanais aptveres pagarinājums, platais aizslēga rokturis, kā arī sarkana poga, ar kuru nolaiž pusautomāta aizslēgu, tāpat ierocim ir garš stiklšķiedras grauds, kā arī piemērots čoks, lai sportists pēc iespējas labāk varētu trāpīt mērķī.

Ieroci raksturo īpašās AirTouch tehnoloģijas, kas uzlabo satvērienu, ļauj ieplecot ieroci ātrāk, drošāk, efektīvāk un ērtāk. AirTouch nodrošina labāku iespēju ieroci droši satvert, vienlaikus izmantotais materiāls ir patīkams taustei. Tāpat šīs pašas tehnoloģijas pieejamas arī Argo karabīnēm.

Īpaša ir Benelli izmantotā atsitiena samazināšanas sistēma Comfortech System. Tā atsitienu samazina par 47%, un katrs, kas ir kādreiz šāvis ar Benelli Vinci, ir sajutis šo sistēmu darbībā – atsitiens ir drīzāk pārvērties par grūdienu, kas nemaz nesagādā diskomfortu. Tiem, kam bail no atsitiena, šis risinājums tiešām jāpamēģina.

Kā saka pats uzņēmums, Comfortech sistēma ir pirmais un vienīgais patents pasaulē, kas mainījis šaušanas noteikumus, neaprakstāmi uzlabojis attiecības starp cilvēku un viņa ieroci, radot jaunu ideju par līdzsvaru starp svaru un izmēru, rādītājiem un ergonomiku.

Izmantojot attīstītas tehnoloģijas, augstākās kvalitātes materiālus, īpašas aprēķināšanas programmas, inženieru zināšanas, Benelli ir radījis un izveidojis sistēmu, kas sastāv no laides, amortizatora, kas aprīkots ar lielām deformācijas spējām, lai uztvertu daļu atsitiena, kad ierocis izšauj. Protams, ka Benelli dzied slavas dziesmas savam izgudrojumam un potenciālajam pircējam mēģina izskaidrot savas sistēmas priekšrocības. Bet patiešām, Comfortech sistēma darbojas, un tā ir jāpamēģina, lai saprastu atšķirību.

Ar ko Benelli izceļas uz citu fona? Ar vienkāršu konstrukciju, vienkāršu kopšanu un mehānisko detaļu precizitāti, lai nodrošinātu maksimālu izturību un uzticamību, tā vismaz pati kompānija uzsver. Benelli sistēmas viedums slēpjas izturīgajā dizainā, konstrukcijas vienkāršībā. Šo ieroci kopt vajadzētu būt viegli. Ierocim ir trīs galvenie komponenti. Šaušanas sporta entuziastiem šis varētu būt interesants ierocis, savukārt mednieks ar šāda izskata ieroci būs uzmanības virsotnē. Jāatceras gan, ka Latvijā medībās nedrīkst izmantot vairāk par trim patronām, un atbildīgo iestāžu darbinieki ļoti cītīgi šo niansi medībās pārbauda, tādēļ savā ziņā ierocis lielā mērā zaudē savas priekšrocības, toties izskatās stilīgi.

Vairāk lasiet žurnāla “Medības” jūlija numurā

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Laikapstākļus svētdien nosaka aukstā atmosfēras fronte
23 stundas
LE
LETA
Dabā
Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte: prognoze svētdienai
1 diena
LA
LA.LV
Dabā
VIDEO: Iepretim Sīkragam nofilmēts spožs objekts 2
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Jāsāk ar sevi, Petravičas kundze! Mācība, aizdomas un noslēpums. “LA” nedēļas apskats
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Teju visā Latvijā gaisa temperatūra noslīdējusi zem nulles
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Bankrotē viens no lielākajiem un vecākajiem tūrisma operatoriem pasaulē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Dažādas zarnu infekcijas slimības konstatētas 46 Siguldas iedzīvotājiem
31 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Privātie pensiju fondi kļūst populārāki
56 minūtes