×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

Bērings-Breivīks raksta autobiogrāfiju

Foto - AFPFoto - AFP

Par 77 cilvēku nogalināšanu tiesātais norvēģu ekstrēmists Anderss Bērings-Breivīks raksta autobiogrāfiju, kurā izklāsta teroraktu sagatavošanu, un vēlas uzrunāt tiesu pēc sprieduma nolasīšanas.

Bēringa-Breivīka tiesas prāva, kas ilga desmit nedēļas, noslēdzās jūnijā un šo piektdien gaidāms tiesas spriedums, kas noteiks, vai apsūdzētais ir uzskatāms par pieskaitāmu un līdz ar to viņam piespriežams cietumsods, kā to pieprasa aizstāvības puse, vai arī viņš uzskatāms par nepieskaitāmu un nosūtāms uz slēgta tipa psihiatrisko slimnīcu.

2011. gada 22. jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus – pārsvarā pusaudžus. “Viņš domāja par to, ko vēlas teikt tiesnešiem, un ir sagatavojis pāris rindiņu jebkuram iznākumam,” intervijā laikrakstam “Aftenposten” atklāja Bēringa-Breivīka advokāts Geirs Lipestads. Tomēr, vai Bēringam-Breivīkam rīt tiks dots vārds, vēl nav zināms. Tiesa līdz šim ir bijusi ļoti uzmanīga attiecībā uz vārda došanu Bēringam-Breivīkam, kurš aizstāv islamofobiskus un antimultikulturālus uzskatus un ideoloģiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+