×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Bērni ies modināt Saulcerīti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēdzoties Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centra rīkotajam domrakstu konkursam bērniem “Kā atmodināt Saulcerīti?” un apkopojot 72 oriģinālākos rakstu darbus, šobrīd sagatavošanas procesā ir grāmata ar jaunradītām leģendām par Saulcerīti, Antiņu, Stikla kalnu un citiem Raiņa lugas “Zelta zirgs” tēliem, pavēstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Grāmata tiks atklāta 8. septembrī, karnevāla gājiena “Gribu iet uz bibliotēku!” laikā

Domrakstu konkursa mērķis bija rosināt bērnu rakstīšanas un lasīšanas prasmi, kā arī interesi par bibliotēkām un to pakalpojumiem. No visas Latvijas tika iesūtīti 259 darbi, kuru izvērtēšanu veica rakstnieks Māris Rungulis, Jūrmalas Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Velga Līcīte.

“Jāteic, ka izdomā jaunajiem spalvas meistariem bija jāsacenšas ar Raini, kurš šo darbu veidoja stingri kanoniskā literārajā formā, izmantojot teikas un folkloru. Bērniem nācās rast oriģinālu pieeju, lai atjautīgi piedāvātu savu variantu par lugas notikumiem. Mani iepriecināja tas, ka viņiem ir ļoti bagāta fantāzija. Piemēram, Saulcerītes modināšanai tika izmantotas pat mūsdienu tehnoloģijas, tāda kā mūsdienu folklora. Varam būt lepni, ka latvieši ir ne tikai dziedātāju, bet arī lasītāju un rakstītāju tauta,” uzskata rakstnieks M. Rungulis.

Savukārt grāmatas ilustrāciju autors mākslinieks Reinis Pētersons stāsta, ka domrakstu autoru idejās jūtamas dažādas ietekmes – gan, viņaprāt, skolas solā iemācīts patētiskums un didaktika, gan arī popkultūras produkcijā noskatīti elementi un stereotipi: “Tur ir spriedze un varonīgas cīņas, un daudzviet neizpaliek arī romantiskā līnija. Tomēr daudzos stāstos ir manāma patiesa vēlme radīt savu, unikālu Raiņa “Zelta zirga” redzējumu, un to paveikt mēģināju arī es – “Pamodināt Saulcerīti” ilustrācijas veidotas “epic action” stilistikā, kur satiekas dažādas pasaules – mītiskā senatnes miglā tītais varoņeposs un mūsdienu popkornā kraukšķošās “action” filmas, supervaroņu komiksi un jestras videospēles.”

Grāmatas “Pamodināt Saulcerīti” tapšana ir LNB un nodibinājuma “Rīga 2014” projekta “Gribu iet uz bibliotēku!” saistīta daļa. Grāmatas izdevējs ir izdevniecība “Lietusdārzs”. Tās tirāža – 2000 eksemplāru. Izdevums būs bezmaksas, un tas kā dāvana paredzēts karnevāla dalībniekiem.

Karnevāla gājiens “Gribu iet uz bibliotēku!” ir nodibinājuma “Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums. Tajā piedalīsies ap 2000 bērnu no visas Latvijas, kuri 8. septembrī dosies no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz jauno LNB ēku. Šajā pasākumā bērniem būs iespēja demonstrēt pašu izveidoto karnevāla tērpu par mīļākās grāmatas tēmu, saņemt balvas, klausīties koncertu, piedalīties Gaismas pils iepazīšanas spēlē un citās izzinošās aktivitātes.

LNB atgādina, ka vēl joprojām ikvienai grāmatas mīlošai ģimenei ir iespēja iesaistīties kopīgajā projektā!

Aicinām pieteikt savu ģimeni karnevāla gājienam 8. septembrī, piedalīties svētkos, saņemt balvas un apliecināt savas radošās spējas: http://ej.uz/Piesakies_karnevalam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+