×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Bērnu literatūras lasījumiem šogad dots nosaukums “Drakoni debesīs”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dzejnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā 24. jūlijā plkst. 11 Jaunā Rīgas teātra Kolonnu zālē notiks ikgadējie bērnu literatūras lasījumi, kuros, kā ierasts, savus jaunākos darbus lasīs Latvijas un ārzemju autori, portālam LA.lv pavēstīja Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā koordinatore Alīse Nīgale.

Šo bezmaksas literāro sarīkojumu, kas adresēts bērniem, vecākiem un visiem bērnu grāmatu draugiem, organizē Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (IBBY Latvijas nodaļa).

Lasījumu nosaukumu šoreiz iedvesmojusi 2015. gada starptautiskās Baltvilka balvas laureātes un lasījumu viešņas, igauņu rakstnieces Aino Pervikas grāmata “Drakoni svešumā”. Tās fragmentu lasījumos varēs noklausīties otras šā gada laureātes Maimas Grīnbergas tulkojumā. Lasījumos Igauniju pārstāvēs arī Aino Pervikas meita, populārā bērnu grāmatu autore un ilustratore Pireta Rauda, kuras darbi izdoti arī latviešu valodā.

Nīgale stāsta, ka savus dzejoļus bērniem lasīs Ieva Samauska, Ērika Bērziņa un Inese Zandere, bet jaunus atdzejojumus no poļu un horvātu valodām sagatavojuši Māris Salējs un Arvis Viguls. Ar pasaku par drakoniem, kam kara dēļ jābēg no dzimtenes, sasauksies arī fragments no Pegijas Parnasas dokumentālā stāsta bērniem, kas vēsta par autores bērnību holokausta laikā, Ilzes Štegenburgas tulkojumā no vācu valodas. Inga Žolude un Luīze Pastore iepazīstinās ar saviem jaunajiem prozas darbiem, bet divkārtējais Baltvilka balvas laureāts Māris Rungulis baidīs bērnus ar literāriem spoku stāstiem. Muzikālā dialogā ar bērnu literatūru iesaistīsies Jēkabs Nīmanis un Maksims Šenteļevs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+