Latvijā
Politika

Bērziņš nevarot atbalstīt priekšlikumu par tautas vēlētu prezidentu 6

Foto: LETA

Pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš nevar atbalstīt priekšlikumu par tautas vēlētu prezidentu, jo neredz, par ko ir runa, šādu viedokli Bērziņš paudis intervijā žurnālam “Ir”.

“Neesmu dzirdējis konkrētu definējumu – vai mēs tiešām pārejam no parlamentāras uz prezidentālu republiku? Es uzskatu, ka to nevajag, tas man nav pieņemami,” intervijā žurnālam sacījis prezidents.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, iepriekš Bērziņš nav paudis konkrētu nostāju jautājumā par tautas vēlētu prezidentu.

Oktobra beigās, komentējot dažādu politiķu pausto ieceri panākt, lai Latvijā būtu tautas vēlēts prezidents, Bērziņš norādīja, ka šis jautājums bieži vien tiek aktualizēts pirms prezidenta vai Saeimas vēlēšanām. Viņš arī uzsvēra, ka šis jautājums ir Saeimas kompetencē.

Pagājušā gada decembrī Bērziņš žurnālistiem sacīja, ka tautas vēlēts prezidents varētu būt viens no veidiem, kā nākotnē izvairīties no Zolitūdes traģēdijai līdzīgām nelaimēm būvniecības nozarē, un ka tautas vēlēts prezidents nav ceļš uz autoritāru republiku.

Saistītie raksti

Savukārt vēl pirms tam Bērziņš Latvijas Televīzijā (LTV) bija izteicies, ka Latvijā varētu būt nepieciešams visas tautas vēlēts prezidents, kurš varētu pārņemt savā kontrolē vairākas pašlaik neatkarīgas iestādes.

“Visas [iestādes] ir neatkarīgas, bet neviena nedara pilnībā savu darbu,” pērn LTV izteicās Bērziņš, paužot uzskatu, ka Valsts prezidentam būtu jāņem savā kontrolē gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs un Satversmes aizsardzības birojs, gan Latvijas Banka.

LA.lv