×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Bērziņš: Nostāja par Maskavas apmeklēšanu 9. maijā skaidra, bet jāņem vērā ES prezidentūra (20)

Foto: LETAFoto: LETA

Nostāja jautājumā par braukšanu uz Maskavu 9. maijā ir skaidra, taču jāņem vērā, ka esam ES prezidējošā valsts, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Protams, man ir skaidra nostāja jautājumā par braukšanu uz Maskavu 9. maijā,” atzina prezidents, uzsverot, ka jautājums Ukrainā iegājis izšķirošā fāzē, tamdēļ ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piektdien dosies uz Kijevu, pēc tam uz Maskavu.

Nav šaubu, ka Otrā pasaules kara noslēgums Latvijā ir būtisks jautājums. “Es arī šeit turpināšu darbu, lai vismaz 8. maijā sanāktu abu pušu agresīvie karotāji,” klāstīja prezidents.

Viņš uzsvēra, ka šis ir ļoti sarežģīts jautājums kopumā, bet Latvijā tas ir vēl sarežģītāks, jo Latvija cieta no abām pilnvarām, un tas atstāja daudz dziļākas pēdas.

“Man ir pietiekami daudz laika, lai izvērtētu situāciju,” sacīja prezidents, informējot, ka tiks sniegta rakstveida atbilde.

Bērziņš atzina, ka nav bijušas konsultācijas starp Baltijas prezidentiem par braucienu uz Maskavu 9. maijā.

“Ja Latvija nebūtu prezidentūras valsts, man šis jautājums ir skaidrs, un nekas nav mainījies,” uzsvēra Bērziņš, norādot, ka ieklausīsies Eiropas Savienības viedoklī, jo viena no jomām, kur Eiropas kopējā politika strādā, ir ārlietas.

“Taču galvenā loma būs mans personīgs lēmums,” uzsvēra Berziņš.

Jau vēstīts, ka Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš ir saņēmis ielūgumu no Krievijas apmeklēt pasākumus par godu 70. gadadienai kopš Padomju Savienības uzvaras pār nacistisko Vāciju un patlaban izvērtē, vai ierasties uz gaidāmajiem pasākumiem, aģentūrai BNS pastāstīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Plastelīns nevar būt valstij par taisna un droša ceļa segumu drošai braukšanai uz labāku nākotni…….

 2. Interesanti, ko Bērziņš ar šo frāzi gribēja pateikt: “Protams, man ir skaidra nostāja jautājumā par braukšanu uz Maskavu 9. maijā,” atzina prezidents, uzsverot, ka JAUTĀJUMS UKRAINĀ IEGĀJIS IZŠĶIROŠĀ FĀZĒ, tamdēļ ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piektdien dosies uz Kijevu, pēc tam uz Maskavu.
  Vai tas nozīmē, ka Bērziņš iestaigās Rinkēviča taciņu līdz Maskavai?

 3. ES prezidenturai te nav nekada sakara. Eiropa visiem ir pie vienas vietas, brauc vai nebrauc pierities uz Maskavu. Tacu Latvijas prezidentam ir janem vera notikumi Latvija (ari vesture) un ES vertibas. Baltijas valstu prezidenti tiek katru gadu uzaicinati un ta ir tira provokacija, lai pec tam teiktu – redz kadi sliktie, neatbrauca, sitada attieksme, neciena utt. Aizbraucot, protams, nodod savu valsti un tad nav jasez prezidenta kresla.

 4. i hocetsja i kolitsja... Atbildēt

  Ta kaa gribeetos laist uz to krievzemi,bet te pasu maaja bus trobels…..

 5. Tas ir gan riktiigais.Tada sajuuta,ka vins ir ljoti atkarigs no maskavas.Vina runa nav pat zemnieka liimeni…viss skaidrs,bet pateikt vilcinaas.Kas tad ir? Vai tad galiigi nav vairs kauna sajuutas un tomeer skries uz to rashu?

 6. Kurš te mētājas ar akmeņiem, traģiskais HA?? Dažs labs NEVAR un NEVAR IZTAISNOT MUGURU!!!…

 7. Bērniem var prezidents stāstīt, ka Latvijas prezidentūra būs galvenā viņa lēmumam braukt VAI nebraukt uz MAskavu!!? PALDIES VALDIM DOMBROVSKIM, ka IEVEISA SKAIDRĪBU UN PATEICA ĻOTI SAPROTAMI, KA TĀ BŪS TIKAI UN VIENĪGI PAŠA BĒRZIŅA NOSTĀJA – LĒMUMS!!! Redzēsim, KO IZLEMS PREZIDENTS : KAM izrādīs cieņu un KAM uzspļaus… GAIDSIM!!!

 8. Latviešu val. eksāmens. Atbildēt

  Par saturu – 2, par stilu -1. Sacerējuma atzīmes piecballu sistēmā. Tomēr uz otru gadu atstāt nedrīkst. Vajag nosūtīt pelnītā atpūtā.

 9. Ja ir vēlme braukt, iemeslu jau var piemeklēt. (Nu kaut vai to Latvijas prezidentūru ES.) Varētu domāt, ka Bērziņš tagad ir kļuvis par ES prezidentu.
  Ak, niecības, cik jums ir dzīvot grūti! It sevišķi, ja esiet iebīdītas augstos amatos, kur nepieciešama stingra stāja un konkrēta rīcība.

 10. Kad Latvija var nozimigi iespaidot ES nostaju bet musu prezidents nevelas ta darit. Tas jau daudz izsaka par musu prezidenta nostaju.

  • Kadu nostaju?
   Vai tad A.Berzinam ir nostaja kada jautajuma?
   Politiken intervija samurgojis kaut kadu pilnigu sviestu par vakardienas notikumiem Parize un Eiropas drosibu. Lasot atbildes uz zurnalista jautajumiem, ir pilnigi skaidrs, ka vinam nav nekadas saprasanas, kas un kapec vakar Parize notika.

 11. Tevi pat ziemasvētkos nesveica un tad brauksi sveikt ar Kremļa uzvaru Krimā, Dombasā? Pa to laiku neaizsedzies ar ES deķīti… Man jau pietika ar nostāju valodu referendumā!

 12. Vecs cilvēks un šitā melo. Šorīt Dambrovskis runāja TV un teica, ka braukšanai uz Maskavas svinībām nav nekāda sakara ar Eiropas prezidentūru, tikai un vienīgi prezidenta paša nostāja. Dambrovskis tak EP un zin. Un Baltijas valstu prezidentiem neko nevajag apspriest – Igaunijā un Lietuvā prezidenti savu viedokli ir pauduši, nerēķinoties ne ar Briseli, ne Makavu, bet savu tautu.

 13. Dievs,atbrīvo Latviju no šī dunduka!

 14. Tas ir, ja Brisele laus, tad brauks.

 15. Tik pat “gudri” būtu vispirms uzaicināt biedru Putinu apmeklērt Latviju un aicināt nolikt ziedus pie Mildas 16. martā.

 16. kā izpaudās tas, ka Latvija cieta no abām pilnvarām? kas tās pilvaras izrakstīja un kas parakstīja? un zinko? WW-II uzvarēja ne Padumjo Savienība, bet sabiedrotie.

 17. Nostāja skaidra,bet pateikt nevar.Galvenā loma personīgais viedoklis,bet gaidīs,ko teiks citi. Lietuva un Igaunija savu nostāju pateica tūlīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+