×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
4. janvāris, 2018
Drukāt

Anda Līce. Ārkārtīgi daudz cilvēku dzīvo bez mīlestības pret Latviju (31)

Brīvības piemineklis un mākoņi.Brīvības piemineklis un mākoņi.

Foto - LETA

Šī rinda no savā laikā ļoti populārā Imanta Ziedoņa dzejoļa “Bez mīlestības nedzīvojiet” Latvijai jubilejas gadā ir jāņem par atskaites punktu un sava veida olekti, ar ko mērāmas visas apņemšanās un darbi. Tā ir arī atbilde uz jautājumu, kāpēc mums trūkst lielu ideju, ir tik daudz neveiksmju un tik maz ticības skaistos vārdos ietērptiem solījumiem. Valstī mājo ārkārtīgi daudz cilvēku, kas dzīvo bez mīlestības pret Latviju. Dzied himnu, valsts svētkos sprauž pie svārku atloka sarkanbaltsarkano lentīti, bet savā sirdī par Latviju nedeg, pat vēl trakāk – deg pret to naidā. Nav brīnums, ka valstij nav lielu ideju. Piekritīsiet, ka noturēšanos ministra vai kādā citā amatā, vai deputāta krēslā līdz pat pensijas vecumam nevar saukt par lielo ideju. Savtība ir sagrauzusi valsti kā ķirmis, un mēs zinām, kas tad paliek pāri.

Kāda ir valsts lielā ideja jaunajam gadsimtam? Skolu pāreja uz valsts valodu taču ir vienīgi drausmīgi iekavēta jautājuma atrisināšana, nevis gadsimta ideja. Divdesmitajā gadsimtā lielā ideja bija Latvijas valsts nodibināšana, šī ideja radīja lielas personības un iedegtajai liesmai tās neļāva noplakt. Kamēr nebūs noskaidrotas un nosauktas vārdā šā gadsimta lielās idejas, daudz kas, cīņu ar noziedzību ieskaitot, būs tikai tāda salmu kulšana un cīņa ar vējdzirnavām.

Kāpēc neredz gala nebeidzamajām izglītības sistēmas reformām? Tāpēc ka trūkst lielās idejas par brīvu, atbildīgu un radošu personību veidošanu, tā pieliekot punktu tam, ka pati skola kļūst par tādu vieglā režīma cietumu ar visiem tur valdošiem likumiem. Noziedzība neiet mazumā tāpēc, ka mūsdienu cietumi maz atšķiras no iepriekšējo gadsimtu pārmācības iestādēm, kuras cilvēkus vēl vairāk sakropļoja. Mūsu sodu sistēma mēģina ļaunumu izdzīt ar ļaunumu. Nav brīnums, ka no cietumiem laukā nāk nevis cilvēki, kuros ir atmodināta mīlestība, bet gan tādi, kuros vēl vairāk tiek uzkurināts naids un riebums. Atbildīgās personas izliekas to neredzam, bet varbūt tās šādi apmierina savas vardarbīgās tieksmes? Valsts varai nav dūšas pateikt, ka līdzšinējā pieeja sodu sistēmai ir radikāli jāmaina. Lūk, tā būtu lielā ideja, un Latvija varētu kļūt par paraugu citām valstīm!

Bet vispirms ir jāsaprot, vai mēs patiešām vēlamies pārmaiņas, kas noteikti nebūs vieglas, un esam ar mieru kaut ko būtiski mainīt vispirms savā attieksmē un rīcībā. Jautājums īstenībā ir pavisam vienkāršs un prasa tiešu atbildi: “Vai viss ir kārtībā ar mani?”

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Latvija bij un buus tuva ikvienam, kas seit dziivo jebkuros laikos. Vara var mainiities, bet Latvija paliks.

 2. Es mīlu Latviju!

 3. paldies, ka piedzimu Latvijā Atbildēt

  Atbraucu uz tālu, skaistu zemi ciemos pie bērniem. Viss ir OK, bet klusībā domāju – cik laimīga būšu, kad atkal varēšu nostāties zem tām debesīm, kas ir virs Latvijas.

  …Kad pirms gadiem, atriezos no darba komandējuma no dziļas Krievijas, man tiešām atpakaļceļā jau lidmašīnā uz Rīgu gribējās visus apskaut un mājās nobučoju savai istabai sienas, jo bija ziema, zemi noskūpstīt nebūt sanācis…

 4. Autorei: mīlestība pret.
  Kamdēļ vēl slīgstat moralizēšanā?

  • Padomju cilvēkā visa morāle tika mērķtiecīgi iznīdēta, atskaitot bijāšanu un mīlestību pret Ļeņinu un to abstrakciju ko sauca par Partiju. (Tas viss īstenībā kalpoja krievu imperiālismam.)

 5. Bla,bla,bla…lai mutē neieskābst !

 6. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 7. Varbùt otràdi?valsts nemìl savus cilvèkus?

 8. Ar mani, kā jau visi trakie spriež, viss kārtībā. Bet šis jautājums obligāts valdības vīreļiem, oligarhu bandai un pelēko kardinālu baram. Un viens no pamatkritērijiem ir kas ir valsts un kādam vajadzībām dibināta, kādas virsotnes sasniegtas, kādu attīstības ceļu, pēc turpat 30 gadu valsts putināšanu, gribam iet.

 9. Vārds mīlestība, kā grūti aprakstāms jēdziens,jau kļuvis tik universāls,ka var runāt par tā devalvāciju.Nu kā lai mīl to, kas tev visu laiku dara pāri?Valsts mums ir vajadzīga ,lai mēs izdzīvotu kā tauta,bet tas,ko saucam par valsti, ir nemitīgi jāskalda,jātēš un jāpulē kā to dara tēlnieki ar akmeni līdz tas kļūst patīkami gluds un pieskārienā silts.

 10. Latvijas Republikas tiesa vārdā- formāls spriedums manas mātes skaropļotājam, LR VP noziedīga nodarījuma pēdu slēpšana, lai manas meitas nāve tiktu noformēta kā negadījums, SĀKOTNĒJĀS profesijas aizliegums, tiesa, saucamajā valsts sistēmas pārejas periodā man- lai “kolēģu “siltās vietiņas paliktu ilglaicīgi, man tuvu cilvēku nāve, kuri bija kaut kas, un izmeklēšanas šajās lietās palikušas izmeklēšanas ierosināšanas bezgalīgajā statusā…..
  Nemaz nesāksim par LR varas saucamā likumdevēja radītajiem šķēršliem un pārsteigumiem ikdienas darbā….
  Labi, nerunāsim privāti….
  Iznīcināta zinātne, sapostīti, pamesti lauki, sagrauta ražošana….
  UN KĀDI VĒL VĒLAS, LAI BŪTU MĪLESTĪBA UN LEPNUMS PAR ŠO VALSTI UN TĀS PĀRSĀVOŠIEM UN PRIEKŠZĪMĪGAJIEM CILVĒKIEM?
  ACI PRET ACI, ZOBU PRET ZOBU……….

 11. Kamēr valsts vara būs atrauta no tautas reālās situācijas, tikmēr arī tā, it kā mīlestība, tā politiskā mīlestība, tiek dzēsta. resp., tādas nav. Kamēr valsts vara netiek galā ar oligarhiju (negrib?), resp., ar valsts izzagšanu, paši piekopjot tajā pašā laikā sev algu paaugstināšanu, kura tikai kosmiskā ātrumā pieaug, atstājot valstī strādājošajiem “aplokšņu” algas, un nesakārtotas gan minimālās algas un virsstundu apmaksu, tikmēr nekāda politiska mīlestība pret saviem pārvaldītājiem, vienkārši nav iespējama. Nevar gribēt, jeb uzspiest to, kas nav iespējams. Tādēļ jau valsts (oligarhu pakalpiņi?) patlaban izstrādā tādu sevis kara gadījumā aizsardzības likumdošanu, kur tā būs jāsargā iedzīvotājiem piespiedu kārtā, pat bez politiski-patriotiska seguma.

 12. Milestiba nevar but tikai pret Latviju,milestibai ir jabut pret zemeslodi un to apdzivojosiem cilvekiem un citiem dzivajiem-tada mera ari pret sevi.Cau bmbinas un leli-domajiet, darieties un jutiet plasi.

 13. Tada ista milestiba pret sievieti gadas tikai vienreiz,kad domas iemiloto,ierugot tikai uz mirkli kapjot zenam no tramvaja ara un ieraugot meiteni preti kapjot tramvaj ieksa un nekad vaira nesatiktu,domas zens vinu ar personigo lidmasinu vizinailgtosi visu ko vinai mili iedomas darot.Ir dzimumtieksme un pietatiga,kulturala, pieklajiga ciena attiecibas,pienakumi un atbildibas ko pats nosaka,klusiba piesevis,kas ari mainas..Un milestibas ir no bezgaliga plasuma lidz bezgaligam mazumam,dazadas,kas vienmer mainas plasumos.Piem.-pret mati,tevu,savu mantibu,darbu,lidzjutigi palidziga pret cilvekiem,vai naidigi sadistiska pret cilvekiem ,dabu un daba dzivojosiem ,pret cilveci,lai iznicinatu zemeslodi un atstatu tuksumseit.Ta ir milestiba uz tuksumu.

 14. savu dzimteni milu bet sito fasistu valdibu noladesu lidz kapa malai un ilgs muzs vinai nebus

 15. Es arī dzīvoju bez mīlestības pret Latviju. Nekad to neesmu mīlējis, gluži vnk. tā ir sanācis, ka nez kāpēc man iegadījās piedzimt šajā vietā. Man jau Debesu kancelejā nejautāja, gribu es te piedzimt vai ne, Debesu dispečers izrakstīja norīkojumu – Latvija (toreiz Latvijas PSR) un basta! Ja būtu man prasījuši, es noteikti būtu izvēlējies citu vietu par dzimteni – Somiju, Vāciju, Čehiju vai Igauniju. Un ne tikai tāpēc (šī iemesla dēļ vismazāk), ka šīs valstis ir bagātākas. Bet tāpēc, ka civilizētākas.

 16. Vairākumam tā dzimtenes un valsts mīlestība ir tieši saistīta ar vēderu (netieši: vai man ir darbs, cik man liela alga vai sociālais pabalsts, pensija, utt., tas ir, cik materiāli ērta ir mana dzīve šajā valstī). Valoda, kultūra, teritorija kā valsts atribūti tiek atvirzīti otrajā plānā. Raibais etniskais sastāvs to visu tikai padziļina. Un kur tad vēl iemācītais internacionālisms un šodienas kosmopolitisms! Nacionālisms pat Eiropā skaitās lamu vārds, bet bez visa tā nekāda dzimtenes mīlestība nesanāk. Jau Romas plebeji zināja teikt: “Kur labi
  man, tur mana dzimtene”…

 17. *Tad valsti pārvaldīja patriotiski vīri – šodien 3 A ar izredzi turpināt savu un sev pārvaldi kopā ar Saskaņu un ZZS…
  **Tad valstij parādījas vājums un Kārlis 15. maijā to atgrieza pie dzīvības – šodien atkal neizbērtie čekas maisi un 3 A lēmums sameklēt iemeslus nebēršanai (kaut čekas aģentu datu aizsardzība)…
  ***Tad valstī kārtību virzīja aizsargi un tauta jutās likuma, varas pasargāta – šodien, pateicoties varnešiem, zemessargiem tās iespējas ir atņemtas, atņemtas pat plintes un tādejādi paši ir attālināti no tautas ( lai lien kaut kur poligonos un netraucē … )
  **** Pat valsts valodu nevīžo ieviest skolās – ja nu vienīgais tāds Šadurskis kaut ko ņemās – bet 3 A ?
  ***** ka pat valsts prezidents modes skatē uz mēles – ko var gribēt ar tādām prāta spējām… pēc 3 A principa – lai amatā pēdējais kretīns…

 18. Nekavējoties ieviest valsts valodu visās skolās (par spīti VVF muldēšanai) un mācību programmā iekļaut patriotisko audzināšanu (kā tas bija pirms okupācijas).

 19. “Valstī mājo ārkārtīgi daudz cilvēku, kas dzīvo bez mīlestības pret Latviju.”
  Tie, kuri kādreiz ir mācījušies CA (civilās aizsardzības) kursos, zinās, ka viena tēva partiju: Ždanokas, Mamikina, Saskaņas, ZZS uzdevums ir gādāt, lai radītu cilvēku nepatiku (naidu) pret Latviju.

 20. Vai tik netiek jaukts – domāju, Latviju kā zemi, kā dzimteni mīl vairums latviešu, bet nemīl to, kas izdarīts ar dzīvi Latvijā, ar izveidotajiem likumiem, ar korupciju, ar likumiem, ar nepareizu finansu sistēmu, ar savas zemes kā vērtības noliegšanu augstākajos varas līmeņos, dancojot pakaļ visnejēdzīgākajām Eiropas regulām.
  Nu nejauciet to kopā vienā putrā! Tie ļautiņi, kas šobrīd sagrābuši varu Latvijā, to izzags, izlaupīs un pārdos – bet šobrīd tie ir lielākie musinātāji un lielākie ar pirkstu kratītāji: “KĀ JŪS VARAT NEMĪLĒT LATVIJU!!!”
  DOMĀJIET, KO IEVĒLĒSIET, CILVĒKI!

  • Tieši tā! Zemais izpratnes līmenis liek jaukt Latviju ar tàs mainīgo valdību! Valdība nav tava zeme ,kultūra un valoda….tà nāks un aizies…..un būs tàda kàds esi tu pats…..jo to ievēlēji,pat ja nebalsoji,jo tad par tevi balso citi………un ievēlēsi tu tādu cilvèku kādi ir vairumā un līdzīgi tev….kam patīk nauda…un vara…nepatik maksāt nodokļus un mest atkritumus urnà…patīk slinkot ..smeķēt un dzert,un zagt…..par kàrtīgu patriotu jau nebalsos!

   • Kas sastāda deputātu kandidātu sarakstus? Pie stādīšanas netiec. Un kāpēc iedomājies, ka atradīsi šais deputātu kandidātu sarakstos kaut vienu cilvēku, kas aizstāvēs tavas intereses? Tur pat neiespējami atrast cilvēku, kas patiesi gribētu aizstāvēt valsts intereses. Vai var būt cilvēki tik neredzīgi, ka nespēj saskatīt represīvo likumu pieņemšanu, un tikai to. Lielajiem elektrība lētāka, autotransporta ceļa nodokli samaksā vieglo mašīnu īpašnieki, apdrošināšanas polišu izmaksas sedz uz vieglo autiņu rēķina. Varbūt kāds izskaidros, kādēļ Igaunijā, Lietuvā ceļa nodoklis piesaistīts degvielas litram. Cik notērēji degvielu, tik maksā ceļa nodokli. Tur vieglo mašīnu parks nesedz smago izdangāto ceļa remontus, kā tas ir pie mums

    • Šādu likumu ieviešana uzskatāma par nodokļu nelikumīgu iekasēšanu un tiešo iepludināšanu lielo kabatās. Lielie nesamaksā kas maksājams, saņemot nepelnītus atvieglojumus par elektrību, smago mašīnu ceļa nodokli, civiltiesisko smago mašīnu apdrošināšanu. Vieglo mašīnu īpašnieki un mazie elektro enerģijas patērētāji maksā viņu vietā. Tas nozīmē – ir vieglo mašīnu īpašniekiem un mazajiem elektroenerģijas patērētājiem uzlikts nodoklis, kas valsts kasē neieplūst, bet par tiešo lieli sabāž savās kabatās. Tas jau skaitās augstākās pakāpes meistarstiķis valsts nozagšanas nozarē. Valdošā valsts pārvaldes mafija savos noziegumos kļūst aizvien rafinētāka un drošāka.

 21. Ja gadā 220 dienas līst , mana mīlestība arī palēnām izplēnē – tumsīgā Latvija izstato drūmu depresiju .
  Optimisti visi dzīvo Rīgā …

 22. Aha! Mēs jums iemācīsim dzimteni māti mīlēt! Mīlēsiet raudādami!Leksiet pidrallā plikām pakaļām un tukšiem vēderiem, kamēr kritīsiet! Dziedāsiet ļauj mums tur laimē diet, kamēr asins pa degunu!…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+